Inimeste hingeeluga tegelev ettevõte on kimpus klientide leidmisega

Poolteist aastat tagasi turule tulnud ettevõte Wellness Orbit, mis pakub maailmas esimesena vaimset tööd tegevatele inimestele sisemaailma juhtimise oskuste koolitust, ei ole jäänud seni kasumisse.

Ettevõtte kaasasutaja Kaur Lass ütles, et kasum tuleb viie kuni seitsme aasta jooksul. Lass selgitas, et raskusi valmistab ettevõtte turustamine. Lassi sõnul teadis ta firmat alustades, et läheb kolleegidega muutma keerulist valdkonda, kuid see teeb ülesande ka ühtlasi ahvatlevaks. Vaimse heaolu probleemide ennetamise läbiviimine on Lassi sõnul keeruline, sest inimesed ei tea, kui oluline on tegeleda enda sisemaailma ehk hingeeluga.

Lass ütles, et koolituse eesmärk on muuta inimeste vaimse käitumise harjumusi, nagu pidev muretsemine või vihastamine, ning ennetada vaimse tervise probleeme, nagu näiteks stress, läbipõlemine, depressioon või ärevushäired.

Tartu Ülikooli personaliarenduse peaspetsialist Raivo Valk rääkis, et Tartu Ülikool tellis Wellness Orbiti koolituse 50 õppejõule selle aasta kevadel ja sügisel. Valk põhjendas koolituse tellimist sellega, et õppejõudude töö on pingeline ja stress võib töövõimet pärssida. Valk lisas, et vaimse tervise probleemide ennetamine on mõistlikum ja odavam lahendus kui tagajärgedega tegelemine.

Ettevõtte kaasasutaja Lass rääkis, et sisemaailma juhtimise oskuste koolitus kestab kolm kuud ja koolitusi tehakse interneti vahendusel, kus osalejad vaatavad ingliskeelset veebiloengut ja täidavad seejärel materjali kohta teste ning saavad hiljem arengu kohta tagasisidet.

Lass tõi välja, et koolitusest on loobutud ingliskeelse materjali tõttu või viidud see läbi väiksemale seltskonnale, kui alguses planeeritud. Tartu Ülikooli personaliarenduse peaspetsialisti Valgu sõnul ei saanud inglise keel aga takistuseks.

Maailma terviseorganisatsiooni andmetel kujuneb depressioon veidi rohkem kui kümne aasta pärast maailma kõige levinumaks haiguseks.

Ettevõtte kaasasutaja, koolituse läbiviija psühhiaater Helena Lass sõnas, et maailmas ei ole teisi sisemaailma juhtimise koolitusi, mis keskenduks nii vaimse heaolu edendamisele kui ka hingeelu probleemide ennetamisele.

Tallinna tehnikaülikooli tööpsühholoogia lektori Tiiu Kamdroni hinnangul on Wellness Orbiti koolitus osalejatele tõhus lahendus. Kamdron ütles, et töötajate emotsioonidega tegelemine on vajalik.

Majandus
Anna Teele Orav