Sa oled siin

Videointervjuu silmast silma intervjuud ei kaota

Kuigi videointervjuu abil töötajate värbamist pakuvad Eestis praegu kaks firmat, Seeker Solutions ja Videolind, ei kao nende ettevõtete juhtide sõnul silmast silma intervjuu kuhugi. 
 

Seeker Solutions on Eesti turul olnud pea aasta. Ettevõtte tegevjuhi Rain Järve sõnul pakub firma klientidele terviklikku värbamisplatvormi. Järv ütles, et alguses pakkusid nad ainult videointervjuud, kuid praegu arendavad nad tervikliku värbamisplatvormi loomise jaoks ka teisi funktsioone. Nende hulka kuuluvad näiteks sotsiaalmeedia haldamine ühest platvormist ning tööotsijate testimine läbi erinevate mängude. 

Järve sõnul on Seeker Solutions esimene platvorm Eestis, kes pakub kahepoolse videointervjuu läbiviimist. Kahepoolne videointervjuu tähendab seda, et tööotsija ja värbaja saavad üksteisega vahetult video kaudu suhelda. Ta lisas, et platvormi kasutab praegu ligi 20 ettevõtet, kelle hulka kuulusid ettevõtte testperioodil näiteks G4S ja rahvusvaheline ettevõte Mindvalley. 

G4S värbamisjuhi Indrek Sarjase sõnul pole nad viimasel ajal Seeker Solutionsi kasutanud, sest võtavad ettevõttes töötajate värbamisel kasutusele teise tarkvara. 

Järve sõnul on klientide tagasiside platvormile praegu hektiline, sest ettevõtted on kasutanud platvormi vana versiooni, mis hõlmas ainult videointervjuud. 

Videolind on asutatud kaks aastat tagasi ning platvorm pakub ettevõtte kodulehe andmetel ühepoolse videointervjuu teenust. See tähendab seda, et tööandja koostab intervjuuks küsimused, misjärel filmib kandidaat video endast küsimustele vastates. Videolindil on 40 klienti ning nende hulka kuuluvad ettevõtte kaasasutaja Tanel Maandi sõnul Telia, SEB, Tammiste personalibüroo ja teised. 

Tammiste personalibüroo värbamispartneri Kadi Kuuskmanni sõnul on nende firma igapäevaülesanne töötajate otsimine ettevõtetesse. Selleks kasutavad nad lisaks näost-näkku intervjuudele ka Videolindi abi. Kuuskmann lisas, et Videolindi on vaja siis, kui konkurssidel on palju kandidaate, kellega värbajad pärast CV ülevaatamist kohtuda soovivad. Kuuskmanni sõnul on teenuse miinus see, et kandidaadid ei tunne ennast videot ülesvõttes mugavalt, lisaks on videol ajaline piirang. Tammiste personalibüroolt saadud info järgi on nad Videolindi kasutanud 2017. aasta aprillist. Selle aja jooksul on büroo viinud läbi 126 värbamisprojekti, millest 28 korral kasutati Videolindi keskkonda. 

Maandi sõnul ei saa värbamisel hakkama ainult videointervjuuga. „Nii kaua kui firmades töötavad inimesed, mitte robotid, on ikkagi vaja näost näkku kontakti,“ ütles ta. „Videointervjuu on pigem abivahend, et saada suurem mass filtreeritud,“ lisas Maandi. 

Ka Seeker Solutionsi tegevjuht Rain Järv pidas tõenäoliseks, et firmad kutsuvad sõelale jäänud kandidaadid kohapeale vestlema. 

Maandi sõnul on Videolindil plaan laieneda välisturgudele, esmalt Balti riikidesse ja Ukrainasse.

Seeker Solutions mõtleb Järve sõnul laienemisele, sest Eestis ei ole tervikliku värbamisplatvormi jaoks piisavalt turgu. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Anna Teele Orav

Lisa kommentaar