Avaleht Sisukaart Liigu põhisisu juurde

Vaata järgmised kuu aega ainult oma nina ette

Gerda Kelly Pill | Fotod: erakogu

Millal viimati istusid maha nii, et kuklas ei olnud kriipimas mitte ühtegi muret, pooleli tööd või terendavat tähtaega? Inimese tähelepanu eest võitlevad üheaegselt meediakanalid, telefonirakendused ja kohustused.

Ma tahan olla informeeritud ning kujundada ühiskonna sündmuste ja trendide kohta arvamust. Mulle läheb maailmas toimuv korda. Viimasel ajal olen sageli mõelnud, kas see toimub päriselt? Kuidas on see võimalik? Maailmalõpp on lähedal! Kuidas saavad võimupositsioonil inimesed niimoodi käituda? Miks kärbitakse inimeste õigusi? Miks toimub taandareng?

Lisaks saadavad mind pidevad süümepiinad igapäeva tühjast-tähjast: unustasin poodi riidest koti kaasa võtta, kiire lõuna ei olnud üldse tervislik, olen käinud täna ainult 1000 sammu, hambapasta sisaldab palmiõli… Kui kaua ma jaksan niimoodi kõige pärast muretseda?

Kui suudangi isikliku elu küsimused hetkeks tagaplaanile panna, soovib ikka keegi vestelda Ameerika valimistest, Poola abordiseadusest või Helmede umbusaldamistest. Mina enam ei taha. Vähemalt natuke aega võiksime rääkida muust. Räägime teemadel, mis ei polariseeri pere- ja põlvkondi.

"Lülitage ennast muust välja ja tegelege ainult vahetute probleemidega, et teil endal oleks kõik korras!"

Minu vanaema, kes on sündinud enne teist maailmasõda, tuletab mulle aeg-ajalt meelde, et tema ei ole kunagi elanud nii hästi nagu praegu - valitseb rahuaeg, tuba on soe ja toit laual. See asetab asjad perspektiivi, kui pea maailma sündmusest jälle ringi hakkab käima. Jagan teiega ühe targa sõbra soovitust: vaadake mõnda aega ainult oma nina ette. Lülitage ennast muust välja ja tegelege ainult vahetute probleemidega, et teil endal oleks kõik korras!

Keskenduge sõnumitele, mis toovad ellu rõõmu, motivatsiooni ja inspiratsiooni. Otsige neid novembrikuu esimesest Peegli ajakirjanumbrist. Ehk leiate siit lugejatena mõned teemad, mida saab rahulikult õhtusöögilaua taga arutada.