Sa oled siin

Arvamus

Kommentaar: Islamiriigi reklaamkampaania teeb suurkorporatsioonidele silmad ette

Süürias ja Iraagis maid vallutanud Islamiriik (IS) ei ole tavaline terroriorganisatsioon – lisaks edukusele sõjatandril on nad oma jala kinnitanud ka sotsiaalmeedias, kasutades reklaamiks erinevaid keskkondi ja võtteid.
Üheks pühasõdalaste lemmikäpiks on Twitter, kus lävivad näiteks USA’d ja Barrack Obamat ähvardavad hashtagid. See on ka peamine sotsiaalmeediakeskkond, kuhu Islamiriigi sõdalased postitavad videosid oma pantvangide hukkamisest.

ARVAMUS: Rongisõitja valik – seista püsti või jääda hiljaks

Kohtade puudus rongis ei ole ühelegi reisijale uudis. Minu arvates ei ole õiglane, kui pärast pikka tööpäeva tuleb terve reisi vältel seista püsti ja maksta seejuures täispileti raha.
 
Samas ei ole püsti seismine veel kõige hullem, mis rongisõitjat ees võib oodata. Puudus ei ole mitte ainult istekohtadest vaid lausa rongivagunitest. Seisukohast palju ebamugavam on ju see, kui tööle, kooli või koju viivale rongile saad alles pärast mitmetunnist ootamist.

ARVAMUS: Eesti asub muutuste keskel

Eestist sai värskelt 25. riik Euroopas, mis tunnistab ühel või teisel moel samasooliste liitu. Selle järjekorranumbriga asume me 50 Euroopa riigi seas täpselt keskel. Võib arvata, et see ongi põhjuseks, miks kooseluseaduse debatt Eestis niivõrd tuline oli.
 
Selgelt liberaalsemad riigid võtsid sama otsuse vastu valutult enne meid ning ühiskonnad, kus samasooliste teema on veel tabu, jäävad valdkonna suhtes õigustatult passiivseks. Paistab, et Eestil oli lihtsalt õnnetus olla selle lõhe kõige sügavamas punktis.
 

ARVAMUS: Tühja need Nowitzkid ja Parkerid, Eesti 16 hulka!

Veidi enam kui kuu aja pärast ehk siis 15. novembril toimub 2015. aasta korvpalli Euroopa meistrivõistluste alagruppide loosimine. 
 
Tugevusgruppide paigutuse järgi oleks eestlastel võimalus rinda pista mitmete superstaaridega, kuid mida need saadud "pakid" hispaanlastelt või prantslastelt meie koondislastele ikka annaks? 
 

Miks mitte hääletada?

Hääletuspunkt Hollandis.

Linnastumise ja aina hõreneva elanikkonnaga maapiirkondades muutub järjest päevakajalisemaks transport, eriti ühistransport. Mida vähem on sõitjaid, seda kallim on iga bussisõit, seda vähem inimesi suudab seda endale lubada, seda rohkem inimesi on sunnitud keskustesse kolima. 
Bussifirmad küsivad jälle rohkem raha või sulgevad bussiliine. Riik laiutab käsi ja räägib hõreasustuse ühistranspordi ebarentaablusest. Sellest nõiaringist välja murdmiseks seni ühtegi võluvalemit pole pakutud ja ega selleks vist mõnd tavapärast lahendust polegi.

Miks ma annaks oma lapse homodele kasvatada

Riigikogu asub arutama uut Partnerlusseadust. See annaks võimaluse homoseksuaalsetele paaridele õiguse lapsendada. Mina olen kahe käega poolt.
 
Esiteks, kõige lihtsamalt väljendudes - on olemas nõudlus ehk homoseksuaalsed perekonnad, kes soovivad lapsi kasvatada ja pakkumine ehk lastekodudes kasvavad lapsed, kes soovivad perekonda.