Sa oled siin

Olemuslood

Ühisveevärgiga liitumine maksab maaomanikele rohkem kui puurkaevu rajamine

Tartumaa vallad ei anna luba puurkaevu rajamiseks hajaasustuse piirkonda, kus on ühisveevärgi ala või ühisveevärk alles aastate pärast planeerimisel. Ühisveevärgiga liitumiseks on maaomanikud sunnitud sadade meetrite torude väljaehitamisel maksma kordades rohkem kui puurkaevu ehitamise eest.
 

Energiafirma rajab Hiiumaa rannikule meretuulepargi kohalike vastuseisule vaatamata

Nelja Energia jätkab Eesti suurima meretuulepargi rajamisega Hiiumaale ning teeb riigikohtu ettekirjutuste kohaselt täiendavad uuringud keskkonnamõjude hindamiseks. Tuulepargi vastu protesteerivad kohalikud elanikud ja MTÜ Hiiu Tuul.
Planeeritav tuulikupark on üks Euroopa suuremaid. Eesti Energia tütarettevõte Nelja Energia arendab tuuleparki võimsusega 700 megavatti, mis on üle kahe korra võimsam kui kõik senised Eesti maismaale rajatud tuulepargid kokku.

Skvottimine Tartus on hääbumas

Kuigi skvottimine ehk kasutuseta hoonete loata hõivamine võib päästa vanu maju, on skvotterite tegevus Tartus muutunud lahkhelide ja algatajate puuduse tõttu passiivsemaks.
 
Tartu ainuke avalikult skvotitud maja asub Vaksali linnaosas aadressil Anna Haava 7a. Selles majas elas eelmise sajandi alguses Eesti Vabariigi riigivanem Jaan Tõnisson. Maja omanik, pool aastat tagasi lahkunud Heldur Jaan Tõnisson, lasi enda isale kuulunud majadel aastakümneid tühjalt laguneda.
 

Bussides on taas vibratsiooniga probleeme

Eelmise aasta märtsis lubati, et Tartu linnaliinidel sõitvatel Maz marki bussidel jääb vibratsiooni vähemaks. Täna, poolteist aastat hiljem on see taas probleem.
 
Linna peal bussiga liiklevad tudengid Marko (20) ja Erki (21) tõdevad kui ühest suust, et väiksemates bussides on vibratsioon tajutav, kuid suuremates on murekoht likvideeritud.
 

Nädalavahetuse ilmaprognoos lubab mõõdukat vihma

Riikliku Ilmateenistuse andmetel liigub reedeks madalrõhkkond Shetlandi saarte lähistelt Skandinaaviani, mis võib jõuda edasi Soome. See toob kaasa tihedad pilved üle Eesti. Päeva jooksul sajab vihma, õhtul sadu vaibub. Tugevnenud edela- ja lõunatuuled (4-10m/s) pöörduvad õhtul saartest alates läände. Õhutemperatuur on öösel 9…13, päeval 14…16°C.
 
Laupäeval võib samuti vihma tulla, kuid sadu on nõrk. Puhub läänekaarte tuul 4-10m/s. Õhutemperatuur on öösel 8…12, päeval 13…15°C.
 

Vox populi: mida arvavad kooseluseadusest tartlased?

Täna võeti Riigikogus vastu kooseluseadus. Käisime tänaval ja küsisime inimeste arvamusi.
 
Mida Te kooseluseadusest arvate?
 
Keskealine naisterahvas: „Ma ei ole vastane, aga ma arvan, et tehakse mõttetut lärmi selle asja ümber.“
 
Pensionär turult: „See on nii segane sõnastus, et sellest ei saa siga ka aru. Keegi ei räägi lahti selle seaduse mõtet.“
 
Keskealine naine Kaubamajast: „Peaks pooldama sellepärast lihtsalt, et tuleb lasta teistel ka elada, ega me midagi keelata ei saa.“
 

Suurbritannia saadab 750 sõdurit ebola koldesse Sierra Leones

Suurbritannia saadab Lääne-Aafrikasse 750 sõdurit, nende seas meedikud, et toetada ebola viiruse tõkestamist, kirjutab The Independent. Suurbritannia väed ehitavad Sierra Leonesse viis haiglat, kus saab poole aasta jooksul ravi kuni  8800 patsienti.  Samuti pakub Suurbritannia kohalikele meedikutele koolitust.

5 muudatust, mis kooseluseadus kaasa toob

  • Kooseluseadus loob elukaaslastele võrdsed õigused ja kohustused.
     
  • Kooseluseadus annab nii vastas- kui samasoolistele partneritele võimaluse omavaheline kooselu ametlikult registreerida.
     
  • Kooselulepingu sõlminud elukaaslastel on võrdsed kohustused üksteist vastastikku toetada ja varaliselt üleval pidada. Elukaaslased katavad ühiselt majapidamiskulud ning toetavad elukaaslast argi- ja erivajaduste rahuldamisel.
     

Veel selle nädala lõpuni saavad tartlased osaleda kaasavas eelarves

Juba teist aastat Tartus toimuv kaasava eelarve projekt ootab tartlasi selle nädala lõpuni andma oma hääli ühe kuni kolme esitatud idee poolt.
 
Linnavalitsuse avalike suhete osakonna juhataja Lilian Lukka ütles, et eelmine aasta tahtsid inimesed hääletusel rohkem kui ühe hääle anda, enda arvamust avaldada ja mitme lemmiku poolt hääletada. Sel aastal saabki iga tartlane anda 3 häält. Kolme esimese hääletuspäeva jooksul on 832 tartlast kaasava eelarve hääletusel andnud juba 1598 häält.
 

Haljasala põhjustab Tartus Laial tänaval liiklusummikuid

Tartus Laialt tänavalt paremale Vabaduse puiesteele pööramisel takistab autojuhte kõnniteed ääristav haljasalariba, mis on üheks sagedaste liiklusummikute põhjuseks.

Laialt tänavalt parempöörde tegijad ei pea küll valgusfooriga arvestama, kuid Vabaduse silla ületamist ootavatest autodest moodustunud järjekord takistab neid pööret sooritamast. Seetõttu sõltuvad foorist ka paremale pööravad autojuhid.

Lehed