Sa oled siin

Avaturu prügikonteineri hais segab möödujaid

  • Foto on illustratiivne. Foto: Inna Sarina

 Tartu avaturu sillapoolse sissekäigu kõrval lehkab müügiputkade jäätmete jaoks mõeldud suur sinine prügikonteiner ning kuigi turu juhataja Jaak Adamsoo sõnul on probleem praeguseks lahendatud, peavad müüjad ja möödakõndijad siiski nina kinni hoidma.
 
Otse konteineri kõrval asuva kalaputka müüja Liina Kirs ei ole sealse prügisüsteemi korralduses muutusi tajunud. Siiani häirib lehk teda ennast ning selle mõju on mõnel vängema haisuga päeval tunda ka ostjate vähesuses. Kirsi arvates tuleks prügikonteiner viia tagasi endisesse asukohta – rohkem Sadamateatri ja jõe poole.
 
AS Tartu Turg juhataja Jaak Adamsoo sõnul oli probleem suvel kuuma ilmaga, kuid praeguseks on see lahenenud. „Konteinereid tühjendatakse vastavalt vajadusele, pestakse kogu aeg,“ ütles Adamsoo. Ühtegi teist lahendust juhataja arvates ei ole. Samuti ei ole võimalik prügikonteineri asukohta muuta, kuna ümberringi on eramaad, mille omanikud konteinerit enda maa-alale ei soovi. „Lihtsalt ei ole teist kohta,“sõnas Adamsoo.
 
Linnamajanduse osakonna keskkonnateenistuse spetsialisti asendaja ütles, et probleem avaturu prügikonteineriga tekkis paar suve tagasi, kui konteineri asukohta muudeti. Varasemas asukohas oli konteiner ühenduses kanalisatsiooniga, mis haisuprobleemi ära hoidis.
 
Avaturu ümbruses on ka teisi olmeprobleeme rääkis linnamajanduse osakonna haljastusspetsialist Pilleriin Talviste. „Enim on kurdetud seal asuva kontingendi ja mustuse üle,“ ütles Talviste ning selgitas, et a-sotsiaalsed inimesed häirivad puhastusfirma tööd. Lisaks on avaturu ümbrus kujunenud ka puberteediealiste kampade meelispaigaks.  

Toimetaja: 
Triin Ärm

Kommentaarid

Kallid ajakirjanikud, palun ärge küsige kõike ainult ametnike käest. Laske rääkida ka tädi Maalil, kes iga päev turul käib.

jube töö ajakirjaniku poolt

Lisa kommentaar