Sa oled siin

E-pilet tuleb bussisõitjate vastuseisust hoolimata

  • (Foto: Inna Šarina)

Kuigi uudis elektroonilisele piletisüsteemile üleminekust ühistranspordis on tartlastelt külma vastuvõtu saanud, kaotatakse praegu kasutusel olev ID-pileti lahendus järgmisest sügisest ja bussisõitjad peavad ka Tartus validaatoritega tutvust sobitama.
Möödunud nädala keskel avaldatud pressiteade üleminekust e-piletile on leidnud laia vastukaja ennekõike sotsiaalmeedias. Tartu linna vastavasisulise Facebooki postituse all on küsimuse „miks?“ esitanud kümned kodanikud, kelle küsimusi toetavad like’idega sajad.
Liikluskorraldusteenistuse ühistranspordi peaspetsialist Madis Oona ei teinud vastukajast suurt numbrit „On vastaseid, on pooldajaid,  täiesti tavapärane tulemus,“ selgitas Oona ja kinnitas, et järgmisest sügisest minnakse kindlasti e-piletile üle.
Uue süsteemi vastased eelistaksid jätkata praeguse ID-pileti süsteemiga, mida peetakse kasutajasõbralikumaks lahenduseks. „Mul ei pea olema sularaha,“ selgitas muusik Liisa Tulvik. „Astun bussi peale ja tellin telefoniga pileti - see on kõige mugavam süsteem, mis on üldse välja mõeldud. Ma ei kujuta ette, miks sellist asja üldse peaks muutma.“
Nii vana kui uut süsteemi haldava Ühendatud Piletid AS teenuste juht Ado Are avaldas lootust, et lisakaardi kõrval on peagi võimalik kasutada ka teisi lahendusi.  
„Oleme liikumas sinnapoole, et ei ole otseselt tähtis, mis on see token või isikutunnus,“ rääkis Are, kuid lisas, et tellija ehk Tartu linn ütleb, milliseid lahendusi näha tahetakse ja lubatakse. „Aga põhimõtteliselt kaalume nii mobiiltelefoni kui tulevikus kontaktivaba pangakaardi alternatiivi.“
 

Toimetaja: 
Mattias Tammet

Kommentaarid

Mida tähendab:
"külma vastuvõtu saanud" - kus on andmed?
"laia vastukaja" - kui lai on lai?

Ei saa hästi aru, mis imeloomad need muusikud on, et nemad kuidagi teistmoodi bussiga sõidavad? Või miks see oluline oli, et ta on muusik?

Ja mis asi on token? Vana inimene ei jõua kaasas käia kõigi uute sõnadega.

Palun luua uus keskkond, kuhu võite toppida kõik oma Madis Oona teemalised artiklid, mina sellest inimesest enam midagi kuulda ei taha. Aitäh!

Kas teil keeletoimetajat enam pole?

Tekst on ladus. Võõrsõnad võiks tekstis kursiivi panna. Token - mulle oleks vaja selgitust. Umbisikulisuse asemel passiks siia teksti isikulisus, eriti kui see isikulisus on tegelikult loos olemas - kaotab ju ikka linnavalitsus ja isegi ametnik räägib. Ametniku tsitaadid on aga tõesti säravad.

Lisa kommentaar