"Kui jonniv laps jala küljes ripub, haarab lapsevanem ainult vajaliku piimapaki ja läheb minema."
Anna-Liisa Rossi, kolme lapse ema 

Sa oled siin

Ära last ostukeskusesse kaasa võta

  • Kesklinna ostukeskused lapsi ei hoia. Foto: iStock

Kui lapsevanemad võivad Lõunakeskuses ja Eedenis oma mudilased rahulikult mängunurka jätta ja ise ostlemisele pühenduda, siis kesklinnas selline võimalus puudub.
 
Väikelapsi ei peaks üldse poodi kaasa võtma, kui nad vanemaid ostude tegemisel segavad, leiab Tartu Kaubamaja turundusassistent Signe Kadak. Ta lisas, et Tartu Kaubamaja meeskond panustab eelkõige võimalustesse, mis aitavad kogu perel koos aega veeta. “Aastaringselt on maja kõrval olemas park ning talvel uisuväljak,” ütles Kadak. Lastenurka siiski rajada ei plaanita.
 
Tasku keskuse turundus- ja kommunikatsioonijuht Kristel Tannik arvab, et järelvalvega lastehoiutuba muudaks ostlemise vanemate jaoks kindlasti mugavamaks. “Oluline oleks teha pigem suur ja atraktiivne hoiuala, mis samas ei segaks teisi üürnikke,” ütles Tannik. Ta lisas, et ruum peaks olema tavalisest kõrgem ja kindlasti tualeti läheduses.
 
Seni pole järelvalvega lastetoa jaoks keskuses vaba ruumi jätkunud. “2012. aasta jõulukuul sai hoiuala lühiajaliselt siiski luua, sest kolmandal korrusel kino juures oli kasutamata pinda,” ütles Tannik.
 
Kolme lapse ema Anna-Liisa Rossi sõnul võiksid kõik kaubanduskeskused lastehoiuteenust pakkuda aastaringselt. “Kuigi kolmekümne viie kraadiga võib suvel ostukeskustes olla küll vähem inimesi, tuleks lastetoa lahti hoidmine poodidele ilmselt ikka kasuks,” ütles Rossi.
 
Rossi selgitas, et vanemad külastaksid siis ka teisi poode, mitte ainult neid, kust on midagi väga vaja. “Kui jonniv laps jala küljes ripub, haarab lapsevanem ainult vajaliku piimapaki ja läheb minema, et võimalikult vähe jama tekitada,” rääkis Rossi. Lapsevanem on mitmel korral poest tujutseva lapse tõttu lihtsalt ära tulnud. “Kui laps saanuks samal ajal hoiunurgas mängida, oleksin ma ilmselt ka mõnda riidepoodi külastanud,” sõnas Rossi.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Sander Kask

Kommentaarid

Sina rott mind ei kamanda!
Vean kasvõi õelapsed ka kui tahan!

Lisa kommentaar