Õpilased on kohustatud koolitöid tegema ka vaheajal

Seaduse järgi on koolivaheaeg õpilastele õppetööst vaba puhkeperiood, kuid mitmed õpetajad koormavad õpilasi ka sel ajal koduste ülesannetega. Mõned Vanalinna hariduskolleegiumi gümnasistid peavad koguni ka vaheajal koolis käima.

Õpilased ja lapsevanemad on mitmetes internetifoorumites kurtnud, et mahukaid koolitöid tuleb teha ka koolivaheajal. Neist foorumispostitustest selgub, et mitmed õpetajad eiravad määrust, mis keelab õppeveerandi esimeseks päevaks koduseid ülesandeid anda. Foorumipostitustest tuleb ka välja, et isegi kui õpetajad õppeveerandi esimeseks päevaks õppeülesandeid ei anna, on õpilastel tihti vaja järgmisteks päevadeks mahukaid koolitöid ette valmistada. See tähendab, et õpilased on vaheajal koolitöödega koormatud ka juhul kui õpetajad ei lähe määrusega vastuollu.

Vanalinna hariduskolleegiumi ühe anonüümseks jääda sooviva vilistlase sõnul kehtib koolis reegel, et gümnasistid peavad töid järele vastama koolivaheajal. Tema arvates on kooli juhtkond sellise reegli kehtestanud selleks, et motiveerida õpilasi tegema kontrolltöid kohe esimesel korral vähemalt rahuldavale tulemusele. Info avaldanud vilistlane soovis jääda anonüümseks, kuna saab kooli juhtkonna ja õpetajatega hästi läbi.

Ühtki Vanalinna hariduskolleegiumi õppekorraldusega tegelevat isikut loo tarbeks kätte saada ei õnnestunud, küll aga kinnitas kooli sekretär Agnes Liivak-Liivat, et selles koolis toimuvad järelevastamised koolivaheaegadel.

Haridus- ja teadusministeeriumi jurist Indrek Kilk ütles, et temani on jõudnud mõned pöördumised, milles on kurdetud, et koduseid töid antakse tihti teha esimeseks vaheajajärgseks päevaks. Kilgi sõnul pole sellised kaebused piisavalt tõsised, et takistada õppetööd näiteks neis ainetes, mille tunnid toimuvad vaid korra nädalas. Kilk lisas, et tema hinnangul ei ole tegu kuigi tõsise probleemiga, sest sellesisulisi kaebusi on mitme aasta jooksul laekunud vaid mõni üksik.

Kaebusi, et Vanalinna hariduskolleegiumis peavad õpilased töid järele vastama koolivaheajal, pole Kilgini tema enda sõnul varem jõudnud. Ta lisas, et kuna koolivaheaeg on õpilastele ette nähtud puhkamiseks, siis ei tule koolis sellise reegli kehtestamine kõne allagi. Kilgi arvates tuleb probleemi lahendamiseks pöörduda esialgu kooli juhtkonna poole.

Ka haridus- ja teadusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna asejuhataja Tarmu Kurmi sõnul pole ta kuulnud, et Vanalinna hariduskolleegiumi õpilased peavad järele vastama koolivaheajal.