Õppetoetuse taotlemine muutus alates kevadsemestrist lihtsamaks

• Foto: ossikal/freeimages

Õppetoetuse taotlemine muutus alates kevadsemestrist lihtsamaks
Vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ei pea enam täitma õppekava täies mahus. Piisab 75%st.
Lisaks muutus ka sissetuleku ülempiir, kuni milleni saab üliõpilane toetust taodelda – eelneva 229 euro asemel saab toetust nüüd taotleda kuni 329 eurose igakuise sissetulekuga.

Uus toetusliik
Alates sellest semestrist saab taotleda ka vajaduspõhist eritoetust, suurusega 135 eurot kuus. Seda saab taotleda üliõpilane, kelle sissetulek oli vajaduspõhise õppetoetuse taotlemiseks olnud liiga suur, kuid on just viimasel vähenenud. Vajaduspõhist eritoetust hakkavad määrama ja maksma õppeasutused. Täpsemalt infot selle taotlemise kohta saab üliõpilane küsida enda koolist.

3600-l juba toetus käes
Kevadsemestri esimese kahe nädalaga on 3600 üliõpilast saanud enda taotlusele “jah”-sõna. Taotlust saab esitada terve semester vältel riigiportaalis Eesti.ee.

Tingimused taotlemiseks
Lisaks ülaltoodule kehtivad toetuse taotlemiseks järgnevad tingimused:

• Üliõpilase õpingud ei ole ületanud õppekava nominaalkestust
  • Õppetoetust ei saa akadeemilisel puhkus viibides
  • Taotleja peab olema Eesti kodanik või omama kas pika- või lühiajalist elamisluba või hoopis alalist või tähtajalist elamisõigust.

Õppetoetuse suurus
Vajaduspõhise õppetoetuse suurus sõltub perekonna sissetulekust. Sellel õppeaastal võetakse aluseks 2013. Aasta tuludeklaratsiooni andmeid.
Toetuse suurus on:

• 220 eurot, kui sissetulek pereliikme kohta oli kuni 82.25 eurot