Ööklubi Shooters Tartu muutub öösiti saunaks

Tartus Vallikraavi tänaval asuva tantsu- ja ööklubi Shooters Tartu ventilatsioonisüsteem on rikkes ega suuda ruume piisavalt õhutada, jättes klubikülastajad ja töötajad õhupuudusesse.

Selle nädala kolmapäeval võis ööklubis näha inimesi, kes ventilatsioonitorude all tantsimiseks ruumi otsisid. Niiske õhuga peosaalis oli häiritud ka fotograafi töö, kelle kaamera objektiiv läks alatasa uduseks.

Shooters Tartu juhataja Märt Mägi sõnul paigaldati küll laiendustööde käigus möödunud aasta suvel vastavad lisaseadmed, kuid viimaste päevade jooksul on tekkinud nendes rike. «Eelkõige võib põhjuseid leida meie seadmete hooldusteenuseid pakkuva ettevõtte ebapädevuses, mille otsuste tõttu on antud rike tekkinud,» põhjendas Mägi. Tänaseks on klubi juhataja sõnul aga selle ettevõttega suhted lõpetatud ning alustatud koostööd uue firmaga, mis tegeleb aktiivselt lahenduse leidmisega. «Vabandame oma klientide ees ja kinnitame, et tegeleme juba vea likvideerimisega,» lausus Mägi.

Shooters Tartu baarmen Herkki Raveli kinnitas probleemi olemasolu. Tema sõnul on õhupuuduse probleem igas klubis, kus maja täitub külastajatest pilgeni. «Ma ei leia, et see midagi üllatavat oleks,» sedastas ta. Raveli sõnul on tähelepanek hoopis märgiks ettevõtte edust. «Meil käib lihtsalt nii palju inimesi, et peame oma võimekust muutma,» ütles baarmen.

Hoonete ventilatsioonisüsteemide ja tuleohutuse üle teostab regulaarseid kontrollreide Päästeamet, mis leidis kevadel ööklubist puudujääke. Lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Marek Kiige sõnul leiti meelelahutusasutuste kontrollimise reidil Shooters Tartust tulekustutid, mille kontrollimise tähtaeg oli ületatud. «See tõi kaasa väärteomenetluse ja trahvi,» ütles Kiik. Lisaks leiti puudusi evakuatsiooniväljapääsude märgistuses.

Lõuna päästekeskuse ohutusjärelevalvebüroo peaspetsialisti Marek Kärsini sõnul on plaanis ööklubis teha lisaks täiendav ja põhjalikum tuleohutusülevaatus, mille osana vaadatakse üle ka ventilatsioonisüsteem.

Shooters Tartu kolis Poe tänava kasiinoruumidest Tartu kesklinna Vallikraavi tänavale 2013. aasta septembris. Ööklubi menukusest annab aimu laienemine möödunud aasta suvel endise Vilde tervisekohviku pinnale. Klubis Shooters Tartu esinevad iganädalaselt eesti räpp- ja popmuusikud, nagu NOËP, A-rühm ja 5miinust. Klubis korraldatakse ka baarikoolitusi.