Sa oled siin

Öised teetööd häirisid tartlaste rahu

  • Ootamatud asfalteerimistööd Kalevi ja Soola tänava nurgal häirisid ümberkaudsete elanike öörahu. Kaart: Google Maps

Esmaspäeva ja teisipäeva keskööst varahommikuni pandi Tartus Kalevi tänaval asfalti ning müra häiris lähikonnas elavaid inimesi.
 
Tartu maakohtu vastas, Soola ja Kalevi tänava nurgal asuva kortermaja elanikku Helena Tšivkinit häiris müra ja see, et teda ei informeeritud.
 

„Olin segaduses, et kui kell 2 peaks olema öörahu, siis miks mu põrand ja aknad värisevad,“ rääkis Kalevi tänava elanik Helena Tšivkin.
 

„Magada sain ma küll, sest mu magamistoa aknad on teise tänava poole, kuid elutoas televiisorit vaadates polnud võimalik akent lahti hoida, kuna muidu poleks midagi kuulnud,“ tõi Tšivkin välja. Tema sõnul elab nende majas palju vanureid ja lapsi, keda võis müra veelgi rohkem häirida.
 

„Kui inimesed teavad, siis oskavad kannatlikumad olla, kuna arvestavad, et piin lõpeb näiteks poole tunni pärast ära,“ ütles Kalevi tänaval asuva korteriühistu juhatuse liige Uku Vigel.
 

Tema hinnangul oleks linnavalitsus võinud elanikke eelnevalt teavitada.
 
Tartu linnavalitsuse teabeteenistuse juhataja Lilian Lukka sõnul avaldasid nad kodulehel teate, mille edastasid ka meediasse. Teates seisis, et “esmaspäeval kell 19.00 – 24.00 on Kalevi tänaval seoses asfalteerimistöödega suletud liikluseks Riia – Lille tänava lõik”.
 

Esmaspäeva ja teisipäeva ööl toimunud teetööde kohta Lukka sõnul nad teavet ei avaldanud ning tekkinud segadust ta kommenteerida ei osanud.

Tartu linnavalitsuse tee-ehituse peaspetsialisti Siim Mitti sõnul tegid nad asfalteerimistöid öösel, kuna see häirib vähem liiklust. Puudulik teave tulenes tema sõnul sellest, et tegemist oli kiire ja erandliku olukorraga, mille põhjus oli suurenenud ehitustöödes ning probleemides asfalteerimissegu saabumisega.
 
Mitt ütles, et ehitustööde algusaeg muutus ööpäev enne, mistõttu ei jõudnud uus informatsioon nii kiiresti ka kodulehele. Linnavalitsus ei edastanud elanikele toimuvast teetööst teadet ka postkasti, kuna Mitti sõnul oli tegemist liiga väikesemahulise projektiga, mille puhul reeglina inimesi ei teavitata.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Marju Himma

Lisa kommentaar