Sa oled siin

Üle poole eurooplastest ostleb internetis

  • allikas: internet

Euroopa kodanike aasta 2013 raames läbiviidud Eurostati uuringust selgub, et pea 60% Euroopas elavatest ja internetti kasutavatest inimestest ostlevadonline'is. Kõige populaarsemateks kaubaartikliteks on riided, reisipaketid ja puhkusemajutused.

Aastal 2012 oli Euroopa Liidu liikmesriikide 16-74 aastaste seas interneti kasutajaid 75%. Neist omakorda 60% vastas, et on teinud sisseoste online keskkonnas. Euroopa riikide seas oli kõige rohkem netipoodlejaid Suurbritannias, seejärel Taanis, Rootsis, Saksamaal, Luksemburgis ja Soomes. Eestis oli veebis ostlejate määr madal kuuludes nii koos Itaaliaga tabeli lõppu. Rumeenias ja Bulgaarias oli võrgus ostlejaid kõige vähem.
Liikmesriikidest osteti Suurbritannias ja Saksamaal enim spordivarustust ja riideid.  Rootsis ja Taanis telliti veebi kaudu kõige rohkem reisipakette ja puhkusemajutust. Raamatuid, ajakirju ja e-õppe materjale telliti enim Luksemburgis ja Saksamaal. Vähem kui üks kümnest internetikasutajast tellib interneti kaudu toidukaupu. Liikmesriikidest ostetakse toidukaupu kõige rohkem Suurbritannias. Teistes Euroop Liidu riikides jäi see alla 10%.
Eestis osteti veebi kaudu kõige rohkem riideid ja spordivahendeid, reise ja majutust, vähem raamatuid ja toitu, kuid online poodlemise aktiivsus on võrreldes teiste Euroopa riikide veel madal. Ka küsitlusest selgus, et eestlased veel väga palju internetis ei ostle. Küll aga on online'is ostmine üha enam populaarsust kogumas ja meelepärasemaks muutumas. Enim toodi netis ostlemise puhul eelistena välja poodidest soodsamat hinda ja teenuse mugavust.

Märksõnad: 
Majandus