„Kuna kahe aasta ühist statistikat mul pole, see tähendab karjäär ja psühholoog, siis sellist head võrdlust on isegi paha teha,“ PIRET TATUNTS

Ülikooli karjääriteenust kasutas üle kaheksa tuhande inimese

• dadas
    asdasdas

Möödunud 2013. aastal külastas Tartu Ülikooli karjääritalitust ligi viissada üliõpilast. Kõigist karjääriteenustest sai osa üle kaheksa tuhande inimese, mis oli rohkem kui üle-eelmisel aastal.
 Tartu Ülikooli karjääritalituse juhataja Piret Tatuntsi sõnul on kindel see, et mullu oli kliente rohkem, kui üle-eelmisel aastal, kuid täpseid arve ei ole võimalik välja tuua. „Kuna kahe aasta ühist statistikat mul pole, see tähendab karjäär ja psühholoog, siis sellist head võrdlust on isegi paha teha.“ Seda põhjusel, et kui varasemalt olid karjääritalitus ja psühholoogiline nõustamine ühe katuse all ülikooli peahoones, siis nüüdseks asutakse eri hoonetes. Samuti on nüüd igal psühholoogil eraldi klientide arvestus.

Tööpakkumisi neljakordselt rohkem

Kui praegu Lossi 3 õppehoones asuvas karjääritalituskeskuses käis rohkem kui viissada klienti, siis koolitustel ja seminaridel osalejaid oli üle 1600. "Lisaks loeb meie tööpakkumisi läbi karjäärilisti rohkem kui 4800 üliõpilast ja vilistlast," tõi Tatunts välja. Kui üle-eelmisel aastal vahendati töö- ja praktikapakkumisi umbes 500, siis mullu oli selleks arvuks ligi 2000.
Sellest õppeaastast karjääritalitusest eraldi asuv psühholoogilise nõustamise kabinet asub endiselt ülikooli peahoones. Psühholoog Karita Kibuspuu vastuvõtul käidi möödunud aasta kolme viimase kuu jooksul 69 korral. „Aga see on poole koorumuse statistika, see hõlmab vaid 2,5 nõustamise päeva nädalas. Sõltub ju ka juhtumite raskusest, kui mitu klienti psühholoog jõuab päevas vastu võtta,“ selgitas Kibuspuu. Teiste psühholoogide külastajate arvud puuduvad.

Nõustatakse algajaid ettevõtjad

Lisaks pakub karjääritalitus ettevõtluse nõustamist, kuhu pöördutakse näiteks äriidee analüüsiks, äriplaani ja ärimudel nõustamiseks, juriidiliste küsimuste puhul nõusamiseks, finantseerimise otsimiseks jne.
Tartu Ülikooli karjääritalitus asub Lossi 3 õppehoones ruumis 329. Psühholoogid võtavad vastu Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18) ruumis 137.
Intervjuud karjäärinõustajate Piret Tatuntsi ja Kristel Lääniga ning psühholoog Karita Kibuspuuga kuula SIIT.

Topic:
Arvamus