Ülikooli spordihoones kolivad pallurid kergejõustikuhalli

Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi tõstis võistlussportlaste spordiklubi kasutamise hinda, kuigi juurdeehituse tõttu väheneb treenimisruum, sest kergejõustikuhalli keskele viiakse palliplats, mis toob halli treenima lisaks kergejõustiklastele ka korv- ja võrkpallurid.

Varem tuli võistlussportlastest kergejõustiklastel kolme kuu pääsme eest tasuda 90 eurot, nüüd aga tuleb välja käia 30 eurot rohkem. Peamiselt mõjutab hinnatõus Tartu Ülikooli tudengeid, kes pole saavutanud spordiklubis saavutussportlase taset, kuid soovivad end treeneri käe all arendada ning võtta osa üle-eestilistest võistlustest. Saavutussportlastel on võimalik klubis treenida tasuta, kuid selle taseme saavutamiseks tuleb kindlustada finaalikoht Eesti noorte meistrivõistlustel või täiskasvanute meistrivõistlustel jõuda kaheksa parima sekka.

TÜ akadeemilise spordiklubi juhatuse esimees Harry Lemberg ütles, et hinnatõus on seotud treeneritele palga maksmisega. Ta selgitas, et võistlussportlased vajavad juhendamiseks treenereid, kes soovivad juhendamise eest ka palka. Varasemalt maksis palka spordiklubi, kuid selle aasta majandusliku seisu tõttu ei saa spordiklubi seda enam teha ja nii tuleb treeneritasud maksta võistlussportlastel.

Spordiklubis treeniva kergejõustiklase sõnul oli hinnatõus ootamatu. Ta ütles, et spordiklubi võinuks hinnatõusuga oodata juurdeehituse lõpetamiseni.

Ühe ümberkorraldusena viib spordiklubi ehitustööde ajaks korvpalliväljaku üle kergejõustikuhalli. Nii hakkavad hallis toimuma lisaks kergejõustiklaste treeningutele ka korvpallurite ja võrkpallurite trennid ning võistlusmängud.

Kergejõustiklase sõnul võib nii tekkida olukord, mil kõik sportlased ühte halli ära ei mahu. Seetõttu tuleb treeninguid ümber planeerida ja arvestada seal samal ajal treenivate pallimängijatega, rääkis kergejõustiklane.

Lembergi sõnul aga sportlased üksteist segama ei hakka. “Korvpalliväljak pannakse halli nii, et kergejõustiklased saavad ikka oma asja teha,” ütles Lemberg.

Samas sõnas spordiklubi turundus- ja kommunikatsioonijuht Raigo Häelme, et korvpalli võistlusmängude ajal on kergejõustiklastel trenni teha keeruline.

Eesti kergejõustiklaste Rasmus Mägi ja Grit Šadeiko treeneri Anne Mägi sõnul ümberkorraldus nende treeningurutiini segama ei hakka, sest juurdeehitustööde ajal treenivad nad põhiliselt õues.

Spordiklubi kergejõustikutreener Tiina Torop ütles, et kuigi korvpalliplats võib hakata treeninguid veidi segama, pole probleem siiski ületamatu. Ta sõnas, et ette pole mõtet kartma hakata, vaid tuleb ära oodata mil palliplats halli viiakse.