Ülikooli staadioni remont jääb ära

• Tartu Ülikooli staadion. Allikas: spordipidu.ee

Tartu Ülikooli Akadeemiline spordiklubi ei võta ette 2017. aastaks planeeritud staadioni remonti, sest raha laguneva spordikompleksi kordategemiseks pole.

Tartu Ülikooli Akadeemilise spordiklubi juhatuse esimehe Harry Lembergi sõnul on ülikooli staadion hetkel mõeldud vaid õppe- ja treeningtegevuseks, kuid võistluskõlbulik see ei ole.

Seda tõestab ka kohapealne vaatepilt, kus võib näha sammalt jooksurajal, asfaltini kulunud pinnast kaugushüppe ja odaviske hoovõturajal, vaevu püstiseisvaid kuulitõuke kasti piirdeid ning suuri pruune mullalaike ebatasasel muruväljakul.

Kaasajastamist vajaksid ka tribüünid, millest on alles jäänud umbes kolmveerandi staadioni pikkune ja ligi kuue meetri laiune raudkarkass ning umbes 200 istekohta poolenisti mädanenud tribüünidel, kus murdund laudade vahel võib näha lahtisi naelu.

Spordiklubi vajab toetust

Harry Lembergi sõnul ei ole ülikool võimeline oma vahenditega staadionit täies mahus renoveerima.

"Ma arvan, et kui linn ja riik tuleksid koostööpartneritena ülikoolile appi, siis oleks renoveerimine kindlasti võimalik," ütles Lemberg.

Tartu linnavalitsuse kultuuriosakonna sporditeenuste juhataja Veljo Lambi sõnul pole ülikool staadionist linnaga sel teemal rääkinud. "Ei saaks öelda, et linnal üldse huvi ei ole. Pigem peaks olema ülikooli asi huvi üles näidata ja uurida, et kas ja mil määral nad linna tahaks kaasa haarata," ütles Lamp.

Ta lisas, et staadioni remondi maksumust on raske ennustada ja see sõltub sellest, kas seal on vaja kõik välja vahetada või on võimalik ka taastada.

Lagunev staadion tippe ei peleta

Ülikooli staadionil treeniv tippsportlane Rasmus Mägi ütles, et teda seob staadioniga eelkõige emotsionaalne suhe. "Ma olen seal staadionil üles kasvanud ja kuna ma saan need trennid seal staadionil ära teha, mis mul vaja on, ei ole mul olnud põhjust kordagi mõelda, et minna püsivalt Tamme staadionile treenima," ütles Mägi.

"Loomulikult arvan ka mina, et staadionil on rohkem potentsiaali, kui praegu välja paistab, aga see pole minu teha ega üldse lihtne ülesanne," lisas Mägi.

Ehkki Rasmus Mägi sõnul hakkab staadioni rajakate ennast ammendama, on ta veendunud, et noorte jaoks on see staadion igati sobiv. "Ega maailmatasemel staadion ei tee maailmatasemel sportlasi," ütles Mägi.

Greta Külvet