“Üldine seisukoht tundub olema, et tehke ise.” - Tartu Ülikooli tudeng Gerrerth kooli korraldatud spordivõistlustest

Ülikooli tudengid tahaksid rohkem spordivõistlusi

• (Foto: Virgo Siil)

Tartu Ülikooli tudengid kurdavad väheste ülikoolisiseste võistluste üle, üliõpilasspordi organiseerijad aga väheste osavõtjate üle.
Kuigi  ülikooli sporti haldav Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (TÜ ASK) korraldab igal aastal meistrivõistlusi erinevatel aladel, ei jõua info võistlustest tudengiteni ja rahul ei ole kumbki pool.
Spordiklubi juhatuse liige, kergejõustikutreener Harry Lemberg tõdes, et üritusi ja osavõtjaid võiks rohkem olla, aga kahtles tudengite huvis. “Tundub, et tänapäeva tudeng kardab veidi võistlusmomenti. Soovitakse niisama sportida, olla kehaliselt aktiivne,” nentis Lemberg.
Lembergile räägivad vastu omaalgatuslikud üritused, näiteks arstiteaduskonna või ajakirjanduse- ja kommunikatsiooni eriala jalgpalliturniirid, millest võtavad osa sajad tudengid. Huvi rohkemate ürituste toimumise vastu kuuleb ka tudengitelt endilt.
Informaatikat õppiv Gerrerth Kaur avaldas muret, et info üritustest ei jõua temani. “Spordiklubi annab küll soodustusi treenimiseks, aga ürituste korraldamine ja teavitustöö jätavad soovida,“ rääkis Kaur. “Üldine seisukoht tundub olema, et tehke ise.”
Lembergi sõnul suhtleb TÜ ASK tudengitega ja planeerib üritusi vastavalt saadud infole, kuid reaalsus näitab, et spordihuvilistele jääb pakutust väheks - ülikooli meistrivõistlused peetakse meeskondlikus arvestuses vaid korvpallis, võrkpallis ja saalijalgpallis. Lisaks peetakse võistlusi nädalavahetustel ja ühepäevastena, kuigi tudengid on tihti tööl või Tartust ära.

Kommentaarid

pseudoprobleem

Tudengid tahaksid hommikul kauem magada

Tudengid tahaksid odavamat õlut