Salmi sõnul sai vehklemisbuum laste seas alguse juba seitse-kaheksa aastat tagasi. Ta lisas, et hoopis täiskasvanud hakkasid vahetult pärast „Vehkleja“ linastumist spordiala vastu tõsisemalt huvi tundma. Salm ütles, et tema käest on vehklemistrennide kohta pärinud nii mitmed firmad kui sõpruskonnad.  

Sa oled siin

„Vehkleja“ vallandas vehklemisbuumi

Pärast filmi „Vehkleja“ vaatamist on tee vehklemise juurde leidnud nii lapsed kui täiskasvanud.  

Eesti vehklemisliidu peasekretär Jüri Salm ütles, et pärast „Vehkleja“ jõudmist kinolinadele suurenes eestlaste seas märgatavalt huvi vehklemise vastu. Tema sõnul on Eestis praegu umbes viissada harrastusvehklejat.   

Viktor Kirpu, kes on tiitlivõistlustelt mitmeid medaleid võitnud epeevehkleja Erika Kirpu isa, õpetab lapsi vehklema Tartu spordiseltsis Kalev. Ta kinnitas, et ülikoolilinnas oli näha, kuidas legendaarse vehklemistreeneri Endel Nelise elust inspireeritud film avaldas lastele muljet. Kirpu sõnul ütlesid viis eelmisel aastal trenni tulnud poissi, et tegid seda just tänu „Vehklejale“.  

Vehklemisklubi Tallinna Mõõk tegevjuht Juhan Salm sõnas, et „Vehkleja“ on kindlasti suurendanud spordiala populaarsust. Salm ütles, et laste seas on huvi vehklemise vastu aasta-aastalt üha kasvanud ning sel sügisel on tema laual ligi viiskümmend uut avaldust klubiga liitmiseks. Salm lisas, et saalides on juba praegu kitsas ning paraku ei saa kõiki soovijaid vastu võtta. Eelmisel aastal vehkles Tallinna Mõõgas umbes 130 last.   

Salmi sõnul sai vehklemisbuum laste seas alguse juba seitse-kaheksa aastat tagasi. Ta lisas, et hoopis täiskasvanud hakkasid vahetult pärast „Vehkleja“ linastumist spordiala vastu tõsisemalt huvi tundma. Salm ütles, et tema käest on vehklemistrennide kohta pärinud nii mitmed firmad kui sõpruskonnad.  

Filmiteadlane ja Eesti filmimuuseumi juhataja Maria Mang lausus, et see pole sugugi haruldane, kui mõni linateos inimestele sellist mõju avaldab. Mang sõnas, et ajaloost võib tuua mitmeid näiteid, kus ekraanil nähtud auto või näitlejal seljas olnud rõivaese muutub rahva seas ihaldusväärseks.  

Jasnov rääkis, et kuue- ja seitsmeaastaste laste vehklemistrennis keskendutakse üldfüüsilisele treeningule, koordinatsiooniharjutustele ja tehnikale. 

Tiitlivõistlustelt Eestile kümme medalit toonud epeevehkleja Irina Embrichi treener Anatoli Jasnov ütles, et „Vehkleja“ ei kajasta vehklemist spordialana tõetruult ning tema arvates on tegu pigem muinasjutuga. Tartu Jaan Poska gümnaasiumis kehalist kasvatust õpetav Jasnov sõnas, et küllap seepärast film lastele meeldibki.   

Jasnov lausus, et vehklemine arendab nii koordinatsiooni kui mõtlemisvõimet. Tema sõnul on tegu väga strateegilise spordialaga ja head vehklejad oskavad käigu pealt vastase liigutusi ette aimata.  

Jasnov rääkis, et kuue- ja seitsmeaastaste laste vehklemistrennis keskendutakse üldfüüsilisele treeningule, koordinatsiooniharjutustele ja tehnikale. Ta ütles, et üheksaselt või kümneselt on lapse mõttemaailm juba küpsem ning just siis on õige aeg strateegiliste oskuste lihvimiseks.  

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar