Kooseluseadus loob elukaaslastele võrdsed õigused ja kohustused.

Sa oled siin

5 muudatust, mis kooseluseadus kaasa toob

 • Karin Kaljuläte/Delfi
 • Kooseluseadus loob elukaaslastele võrdsed õigused ja kohustused.
   
 • Kooseluseadus annab nii vastas- kui samasoolistele partneritele võimaluse omavaheline kooselu ametlikult registreerida.
   
 • Kooselulepingu sõlminud elukaaslastel on võrdsed kohustused üksteist vastastikku toetada ja varaliselt üleval pidada. Elukaaslased katavad ühiselt majapidamiskulud ning toetavad elukaaslast argi- ja erivajaduste rahuldamisel.
   
 • Registreeritud elukaaslasel on võimalus lapsendada partneri bioloogiline või enne sõlmitud kooselu lapsendatud laps. Erandjuhul võib kohus lubada lapsendada ka kolmanda isiku lapse.
   
 • Kooseluleping lõpeb automaatselt ühe osapoole surmaga, elukaaslaste abiellumisega või kokkuleppel lepingu tühistamisega.

 

Märksõnad: 
Poliitika
Topic: 
Olemuslood
Toimetaja: 
Maarja Pärnpuu

Kommentaarid

Mis see nüüd oli? Seadus lahjendatud kujul või?

Kas need andmed võttis reporterike enda peast või oli ikka mingisugune allikas selle teksti valmisvorpimiseks ka olemas?

Vot siis, tulebki välja, kuhu koer on maetud. Pedeseadusest räägitakse juba nii nagu oleks ta vastu võetud, noorsugu ja uus põlvkond ajakirjanikke on täpselt samasugused nagu need euromonglerid seal riigikogus, võta üks ja viska teist.

Kahjuks on kogu "uudis" ka muul moel väga halvasti pealkirjastatud. Need ei oleks (tingivas kõneviisis, sest ei ole ju veel vastu võetud!) ainsad muudatused. Hoopis laiemad muudatused hakkaksid toimima ja juba toimivadki ühiskonnas. Iive langeb ja inimestel pole enam ei keelt, riiki, kultuuri ega traditsioone. Palun väga - tehke sellest "uudis".

Sellised lihtsustatud loetelud on veebiajakirjanduses hästi levinud ja täidavad kohati hästi oma eesmärki - teha mõni keeruline asi kiiresti n-ö puust ja punaseks. Tänuväärne. Iseasi, kas see ehk on piisavalt ülevaatlik. Viide ei teeks sellisel juhul paha, mõni lisakommentaar juristilt või poliitikult ei teeks samuti halba.
Pildi osas oleks vajalik mingisugune jutustav allkiri, mis tekitaks selle n-ö multimeediaühiku-narratiivi. Ja Delfi fotode kasutamisega on nii, et kui nende jaoks luba pole, siis paraku saadetakse arve, nii on see ülikoolis ja kõigis väljaannetes.

Lisa kommentaar