Lossi 32 hoonesse ehitati 13 korterit ja üks äripind, mis avaneb Lossi tänavale. Viis korterit on tänaseks müüdud. Hinnad on üsna krõbedad, korterite ühe ruutmeetri hind on keskmiselt 2 728 eurot.   

Sa oled siin

Aastaid mahajäetud hoone taastati korterelamuks

Püssirohukeldri kõrval asuv Lossi 32 hoone lagunes aastaid ühe omaniku käes, kuid sel aastal otsustasid Jan Varet ja Aavo Ossip tondilossi korterelamuks restaureerida.  

2005. aastast kinnisvarafirmale Brodal Holding kuulunud juugendstiilis Lossi 32 hoone seisis selle aastani mahajäetult. Ehitusvaldkonnaga seotud Varet ja Ossip otsustasid lammutamisele määratud maja päästa ja otsisid osanikeks kolm firmat. Ehitus- ja restaureerimisfirma Haspo investeeris 280 000 eurot, mootorsõidukite esindusfirma I.T. Moto panustas 150 000 euroga ning enim investeeris kinnisvara kokkuostuga tegelev ettevõte Aivar & Merike 400 000 euroga. 

Aivar & Merike juhatuse liige Aivar Leok ütles, et investeerimise eesmärk oli kasumit saada. Alguses ei olnud ta projektist vaimustuses, kuid firma teine osanik, tema abikaasa Merike, veenis ta ümber. „Ükski hind ei ole veel kesklinnas alla läinud, olen kindel, et see tasub ära,” ütles Leok. 

„Maha müümata minu hinnangul ükski korter ei jää,” ütles Nirk. 

Lossi 32 hoone restaureeris aastaga Haspo eesotsas juhatuse esimehe Ossipiga. Restaureerijad suutsid maja algupärase ilme peaaegu täielikult taastada. Ossipi sõnul osutus keerukaks vana fassaadi restaureerimine, mida algselt muinsuskaitsenõuetega seoses muuta ei tohtinud. See oli aga vältimatu, sest fassaad tuli soojustada tänapäevaste materjalidega, ütles Ossip. Restaureerimisprojekt tundus talle algusest peale tulus. „Koht on suurepärane ja tasub end kindlasti ära,” sõnas Ossip.  

Lossi 32 hoonesse ehitati 13 korterit ja üks äripind, mis avaneb Lossi tänavale. Viis korterit on tänaseks müüdud. Hinnad on üsna krõbedad, korterite ühe ruutmeetri hind on keskmiselt 2 728 eurot.   

Lossi 32 korterite müügiga tegeleb Skanton Kinnisvara. Firma maakler Kaire Nirk ütles, et eesmärgiks on kõik korterid 2017. aasta detsembriks maha müüa. Tema sõnul on korterid teistsugusemale sihtrühmale kui tavapäraselt. Nirk ütles, et väiksemad korterid on Tartust eemal elavate jõukate inimeste kultuurilembestele vanematele. Suuremad korterid aga mitmelapselistele varakatele peredele, kelle jaoks on oluline logistiliselt hea asukohaga kodu kesklinnas. „Maha müümata minu hinnangul ükski korter ei jää,” ütles Nirk. 

Lossi 32 hoone kuulub Tartu kultuuriväärtusega mälestiste hulka ning Tartu vanalinna muinsuskaitsealasse. Tartu linnavalitsuse kultuuriväärtuste teenistuse juhataja Romeo Metsallik ütles, et hoone on taastatud üsna autentselt ja säilinud on maja algupärane puuakende ja juugendstiilis verandaga ilme. Metsalliku sõnul on maja keldris huvitava leiuna ka keskaegne kütteseadeldis, mis on nüüdseks konserveeritud.  

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar