Ahhaa õuekino osutus arvatust populaarsemaks

• Ahhaa teaduskeskuse parkla täitus õuekinoliste autodega. Foto: Kristina Kravets

Teadlaste Öö festivalil neljal õhtul Ahhaa teaduskeskuse parklas aset leidnud õuekino tõi kokku kolm korda rohkem külastajaid kui eelmine aasta.

Õuekino korraldaja Kaimo Kuke sõnul on aastatega rahva huvi kino vastu tohutult kasvanud, kui eelmisel aastal oli ühe seansi ajal külastajaid umbes 175, siis tänavu umbes 550.

Õuekino erilisus peitub ameerikalikus autokino vormis, mis on Lõuna-Eesti mõistes ainulaadne.

Korraldaja Annika Vesselovi hinnangul tuleneb nii suur külastatavus just eelnevast. “Ma kahtlustan, et suure huvi taga ei ole populaarsed filmid, vaid ikkagi see elamus - tuled autoga, keerad autos volüümi põhja ja vaatad autoaknast filmi, see on kuidagi teistmoodi,” sõnas ta.

Suure huvi tõttu tuli korraldajatel käigu pealt mõelda välja ka lahendus, kuidas rahvas ära paigutada. Kuna parklas jäi autode mahutamiseks ruumi väheseks, suunati osad autod parkima muruplatsile.

Murul parkimine tõi aga ühele madalama autoga sõitjale kaasa probleemi - teisipäeva õhtuse seansi külastajal kukkus künklikul muruplatsil sõites autolt küljest esistange.

Järgmine aasta plaanivad korraldajad kinoparkla rajada Zeppelini kaubanduskeskuse parklani välja.

Autota kinokülastajate jaoks oli parklasse paigutatud kaks suurt furgooni, kus sai soojuslampide all filmi nautida. Kuna ka veokid olid filmivaatajatest täitunud, tõid korraldajad huviliste äramahutamiseks lisaks ka toole.

Teisipäevasel seansil näidati ajakirjandusteemalist filmi “Nightcrawler”, mis jutustas loo ajakirjanikust, kes oli valmis tegema kõike, et saada kõige populaarsem ja jahmatavam uudis. Filmi kommenteeris Tartu ülikooli ajakirjandusmagister Mathis Bogens.

Ajakirjandustudeng Eva Mallene jäi üritusega rahule, kuid teda häiris, et enne filmi antud kommentaaris paljastas Mathis Bogens palju ka filmi sisu.

“Ma panin kõrvad kinni, et mitte kuulda. Mõtlesin, et mida ta teeb, ma ju tulin ometigi siia seda filmi vaatama, aga ta rääkis kõik olulised kohad ära, seepärast olin ma üpriski pahane,” rääkis filmi vaatama tulnud ajakirjandustudeng Eva Mallene.

Lisaks häiris Mallenet see, et ühes furgoonis ei töötanud soojuslambid. “See oli vähemalt tore, et jagati pleede ja tasuta teed,” sõnas ta.

Kadri Org