Sa oled siin

Alaealised jõid õuekinos segamatult alkoholi

Teadlaste öö festivali õuekino seansil oli näha kahte seltskonda purjus alaealisi. Noored enda käitumises probleemi ei näinud ja meeskond neid ei noominud.
 
Teisipäeva õhtul linastus Tartu Ahhaa keskuse parklas film „Öö kutse“, mida vaatas ligikaudu sada viiskümmend inimest. Üritus oli tasuta ja avatud kõikidele huvilistele. Külastajate seas oli kaks alaealiste sõpruskonda, kes võtsid seansile kaasa siidrit ja õlut. Täiskasvanutel (oma) alkoholi joomise keeldu ei olnud.
 
Ühes alaealisteseltskonnas oli neli vene rahvusest poissi. Üks grupiliige, kutseharidust omandav 17-aastane Dmitri sõnas, et ta võttis õlle lõõgastumiseks kodust kaasa.
 

„Minu vanemad ei näe ühes õlles probleemi,“ rääkis noormees.

 
Teine noormees, kes oma nime ei öelnud, lisas, et temal on täisealiseks saamiseni jäänud kaks kuud. „Kellele see korda peaks minema, kui joon filmi kõrvale ära ühe õlle ja teisi ei sega,“ ütles ta.
 
Kolmeliikmeline alaealiste tüdrukute seltskond oli eesti rahvusest õpilased. Nemad jõid filmi ajal ära igaüks ühe siidri, ütles üks grupiliige Ingrid. Tema saab täisealiseks järgmisel nädalal. „Mulle maitseb siider,“ vastas Ingrid küsimusele, miks ta kinos alkoholi joob. Tüdrukud ostsid siidrid poest.
 

„Ma näen vanem välja ja minult ei küsita dokumenti,“ selgitas ta.

 
Festivali eesmärk on harida noori
 
Ürituse kommunikatsioonijuhi Mathis Borgensi sõnul on Teadlaste öö festivali eesmärk harida noori, mitte koht, kuhu tulla alkoholi joomise eesmärgil. Teiste festivali üritustega on tema sõnul lihtsam, sest need toimuvad siseruumides, kus on lihtne märgata purjus alaealisi.
 
Borgens selgitas, et õuekinos on pime ja inimesed istuvad tihedalt. Üritusel puudus ka ühine sissepääs. Nendel põhjustel ei näinud teisipäevasel seansilAhhaa meeskondühtegi purjus alaealist, rääkis ta. „Oleksime kutsunud politsei, kui keegi alaealine oleks meile vahele jäänud,“ sõnas Borgens.
 
Borgens lisas, et järgmisel õuekinol kontrollib Ahhaa meeskond teisipäevase juhtunu valguses pädevamalt alkoholi tarbivate noorte dokumente.

Toimetaja: 
Aleksander Pihlak

Lisa kommentaar