Sa oled siin

Anne kanali äärde planeeritavad hooned häirivad elanikke

  • Õhtune vaade Anne kanalile, taamal asuvad paneelmajad. Foto: Ehitaja/Wikimedia Commons

Anne kanali ja Turu silla vahelisele alale planeeritakse ehitada kaks 12 meetri kõrgust ärihoonet, mille tõttu oleks Pika tänava paneelmajade elanike elu häiritud.
 
Aadressile Paju 1a, mis asub Anne kanali äärsel krundil, on planeeritud ehitada kolmekorruseline ärihoone. Esimesele korrusele tehakse kohvik ning ülemistele korrustele äripind, rääkis projekti koostanud Raid Invest planeerija Karin Raid.
 
Aadressile Paju 2 pidi juba 2008. aastaks valmima 15-korruseline hotell. Kahjuks ei saadud artikli ilmumise ajaks kontakti krundi omaniku Kvintett kinnisvaraga, et uurida, kuna hotell planeeritakse ehitada.
 
Virgo Agan, kes elab Anne kanalist üle tee paneelmajas aadressil Pikk 76 rääkis, et teda häiriks, kui Anne kanali äärde tekiks suurhooned.
 

“Praegune vaade linnale ja kanalile annab mu elukohale kõvasti lisaväärtust,” ütles Pikk 76 kortermaja elanik Virgo Agan. 

 
Agani arvates võiks kanaliäärne jääda endiseks. “Looduslik kanaliäär loob kena miljöö,” sõnas ta.
 
Keneth Lõiv, kes elab samuti Pikk 76 majas, näeb Anne kanali äärses arenduses pigem positiivset ning tema vaadet hooned häirima ei hakkaks. Teisalt tõi ta välja, et teda häiriksid ehitusega seotud suurenenud müra, tolm ja igasugused liiklusmuudatused. Hotelli ja kohvikuga kaasnev suurem rahvahulk Lõivi sõnul teda ei heidutaks.  
 
Paju 1a krundi projekt on järgmise nädalani avalikul väljapanekul, mis tähendab, et linnavalitsuses saab projektiga tutvuda ning selle kohta oma arvamust avaldada.
 

Tartu linnavalitsuse linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna planeerija Liis Randmets rääkis, et siiani pole projekt linnakodanikes reaktsiooni tekitanud, kuid tema sõnul esitatakse ettepanekuid tavaliselt väljapaneku viimasel päeval.

 
Randmetsa sõnul tehti ka Paju 2 projekti koostamisel koostööd ümbruskonna majaomanikega ning ka see projekt oli avatud avalikuks aruteluks. Praegu on planeering kehtestatud ning arutlusprotsess läbitud, rääkis Randmets.
 
Paju 1a krundile ärihoone valmimise aeg on veel teadmata, kuna see asub Anne kanali ehituskeeluvööndis. Selleks, et korraldada teisi krunte arvestades parkimine, tuleks ehituskeeluvööndit nelja meetri võrra vähendada, kuid selleks peab loa andma keskkonnaamet. Loa saamisel prognoosib Raid ärihoone valmimise järgmise aasta talveks. 

Toimetaja: 
Kadri Org

Lisa kommentaar