Annelinna kunstmuruväljaku ehitus põhjustab jalgpalliklubidele peavalu

Annelinna kunstmuru ehitustööd teevad jalgpalliklubidele treeningaja ja -koha leidmise raskeks, kuna alternatiivseid treeningkohti on Tartus vähe.

Staadionil teevad igapäevaselt trenni neli jalgpalliklubi: Santose jalgallikool, Tartu jalgpalliklubi Tammeka, jalgpalliklubi Merkuur ja jalgpalliklubi FC Tartu. Santose jalgpallikooli asjaajaja Kadri Lõnsu sõnul on kunstmuruväljaku ehitamise ajal treeningute läbiviimine suhteliselt raske. Lõnsu väitis, et Tartus on jalgpallimuru aega keeruline saada ja Annelinna kunstmuru ehitus tegi selle keerulisemaks.

"Santose jalgpalliklubi viib hetkel trenne läbi peamiselt Forseliuse kooli muruväljakul, kuid mõned treeningrühmad on ka Tartu Ülikooli ja Põllu tänava staadionil," rääkis Lõnsu.

Santose jalgpallikooli kõneisiku sõnul puudutab kodustaadioni ehitus eelkõige nooremaid treenitavaid, sest neil pole võimalik linna teise otsa trenni minna.

Staadionit hooldav SA Tartu Sport on probleemidest teadlik.  Sihtasutuse klienditeenindusjuht spordi valdkonnas Carmen Põder rääkis, et nad saavad klubidele alternatiivina pakkuda ainult kaht teist muruväljakut, mida Tartu Sport omab ehk Tamme staadioni väljakud. Põder loodab, et Annelinna kunstmuruväljaku saab õigeks ajaks valmis, sest talvel saali kasutusaega on peaaegu võimatu saada.

Ehituspraak võib väljaku valmimist edasi lükata

Üle kolme kuu kestnud renoveerimistööde esialgne valmimiskuupäev pidi olema 15. november. Tartu linnavalitsuse sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp rääkis, et kunstmuruväljaku valmimine 15. novembriks on vähetõenäoline ning lisas, et põhiline probleem on kunstmurukatte aluskihis, mis on eelmiste ehitajate tehtud töö praak.

Tartu linnavalitsuse sporditeenistuse juhataja sõnul tõusis vigase aluskihi tõttu Annelinna kunstmuruväljaku hind 800 000 eurolt ühe miljoni euroni.  Lamp rääkis, et õigeks kuupäevaks saab kunstmuruväljak valmis ainult ilusate ilmadega, sest tehismuru paanid liimitakse aluse külge vaid ilusa ilmaga.

"Praegu laiub jalgpalliväljakul suur kraater, mis meenutab pommiauku," sedastas Lamp.

Tartu linna jalgpallimurudest on rahvusvahelistele nõuetele vastav vaid Tamme staadion. Annelinna kunstmuruväljak saaks valmides teiseks normide kohaseks jalgpalliväljakuks Tartu linnas.

Eesti
Aleksander Pihlak