Sa oled siin

Arena Tartu vajab tugevat ärilist plaani

  • Lõunakeskuses asuv liuväli on Tartu linnas ainuke, mis uisutajatele ja jäähokimängijatele treeningpinda võimaldab. Arena Tartu kavatseb eelnevale lisaks luua uue uisuvälja. Foto: Santeri Viinamäki/Wikimedia Commons

Raadi-Kruusamäe rajooni kavandatav Arena Tartu hall võib ametnike sõnul vähendada treeningpaikade ja konverentsiruumide puudust, kuid vajab oskuslikku majandamist. 
 
Sihtasutuse Tartu Sport juhatuse liige Eve Lill sõnas, et Tartu linnas on treeningpaikadest suur puudus. Tartu sporditeenistuse juhataja Veljo Lamp ütles, et eriti kriitiline on aegadega kella 16:00 ja 20:00 vahel. Mõlemad ütlesid, et juhul kui Arena Tartul saab hakata trenne läbi viima, oleks see ka linnale kasulik, kui aga areen seisaks tühjana, jääks rajatava halli mõte küsimärgi alla. 
 
Arena Tartu üks eestvedaja Teele Arak kinnitas, et areeni ehitamine suurendab treeninguvõimalusi. Näiteks tõi Arak välja asjaolu, et Tartu linnas on üks liuväli, mis on terve päev hõivatud. Areenile on kavas luua uisuväli, mis leevendaks uisutajate ja jäähokimängijate treeningpinna probleemi. 
 
Eve Lill avaldas muret, et treeningute hinnad võivad minna väga kõrgeks, mis tõrjuks uuest hallist potentsiaalseid rühmasid eemale. Teele Arak aga vastas, et hetkel pole mõtet spekuleerida hindade üle ning täpne maksumus selgub siis, kui on teada palju maksab halli ehitamine. 
 
Lille sõnul vajab areen väga tugevat ärimudelit, et tühjana seisma ei jääks. Samuti peab mõtlema, kas Tartus on sellisele areenile turgu.
 

„Kui Arena Tartust saab Saku Suurhalli sarnane areen, kus trenni teha ei saa, siis tekib küsimus, mida sinna sisse panna, et seda ära toita,“ arutles SA Tartu Sport juhatuse liige Eve Lill. 

 
Teele Araku sõnul on areeni eesmärk luua Eestisse korralik kontserdipaik, mis tooks riiki ja linna nimekaid artiste. Arak tõi välja, et neil on võimalus õppida teiste areenide ehituslike aspektide pealt, mis aitab neil ära hoida areeni tühjana seismise.
 
Lisaks sportimise ja kontsertide andmise võimaluse loomisele on kavas luua Arena Tartule konverentsiruumid.
 
Dorpati tegevjuht Gea Puidak lausus, et suurte konverentsiruumidega on Tartus kitsas, aga väikseid ruume on palju.
 

„Kui ehitada juurde konverentsiruume, siis vähemalt 1000-kohalisi, sest siis saaks linna tuua ka suuri konverentse,“ sõnas Gea Puidak. 

 
Veljo Lamp, Tartu sporditeenistuse juhataja peab kodanikualgatust igati positiivseks, arvestades, et vajadus uue halli vastu on olnud kümmekond aastat. 
 
Projekti rahastamiseks loodab linn ja SA Tartu Korvpallikool saada abi erasektorilt, riigilt ja Euroopa Liidult. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Kadri Org

Lisa kommentaar