Sa oled siin

Arvustus: Mikk Mäe uus singel on sügavam kui arvata võib

  • Miku silmadki sisendavat kinnitust, et meie aeg peab käes olema! Taas ja igavesti. Foto: Karli Saul

Noor blond südametemurdja Mikk Mäe andis välja verivärske singli "Meie aeg on käes". Superstaarisaatest tuule tiibadesse saanud hurmuri uuele loole tegi muusika Tomi Rahula ning sõnade autoriteks on Anni Rahula ja Kristjan Vardja.
 
Esialgu tundub, et Mikk Mäe on saanud innustust hetkel keerulistest geopoliitilistest sündmustest maailmas ning õhutab eestlasi uuele rahvuslikule ärkamisele. Loo pealkiri "Meie aeg on käes" viitab ilmselgelt etnilisele ühtekuuluvusele ja ühtehoidmisele seoses pagulaskriisiga, mis on eestlased jõhkralt kahte leeri rebinud. 
 
Juba loo akustiline eelmäng kõlab vaikselt, kuid viitab, et jõud alles koguneb. Kui Mikk laulma hakkab, tekib hetkeks segadus, kas tegemist on ikkagi blondi hõbehääle asemel hoopis Karl-Erik Taukariga. Nende häälte sarnasus on märkimisväärne. Raadiot kuulates ei teeks vahetki. Siiski pole oluline see, kas laulu esitab üks või teine teisejärguline Eesti pop-artist, vaid ikkagi loo sõnum. 
 
Mikk jutustab oma laulus loo justkui ühest tüdrukust, iseendast ning nende suhtest. Loo esimesed sõnad kõlavad nii: "Nägin sind enda ees. oma silmi peitsid. tahtsid öelda veel, et pole sa mu jaoks." Nagu näha, viitab see valusale vastaseisule, kuid loo arenedes ja kulmineerudes selgub, et nad veedavad iga päeva siiski koos olles ning nad peavadki kokku jääma. Samamoodi nagu eestlased, kes peavad iga päev külg külje kõrval elama ja hakkama saama hoolimata vastuseisudest. 
 
Või siis võib silmi peitev tüdruk olla otsene viide moslemineiudele, kes tõepoolest ei tohiks meie rahvast kahele vastasrindele ajada. Tulemus on üks kahest - kas me võtame nad üheskoos omaks või tõuseme kui üks mees neile vastu. Mikk selles osas nõu ei anna - tema soovib ainult meis taasluua sedasamust ühtsust. Ka kirjeldab Mikk ühist teed, mis on seni muutumatuna küll kestnud, kuid miski ajendas suhet enam kinnitama ja sellesse pühenduma. Tõepoolest, see kõlab kui kunstilise väljundiga ühismobilisatsioon kogu Eesti rahvale. 
 
Refrääni läbiv lause on pealkirjast tuttav fraas "meie aeg on käes" ning vahepeale laulavad Mikk ning naishääled "palapapaa-palapapaaa". kümneid kordi sisendava häälega korratud "meie aeg on käes" peaks sulatama iga viimse kui EKRE-liikme või paadunud vasakpoolsete vastasseisu.

Ennustan, pange mu sõnu tähele, et "Meie aeg on käes" kõlab järgmisel üldlaulupeol ühendkooride esituses ning jääb rahva südamesse nii kõvasti kui "Ta lendab mesipuu poole" (mis on samuti väga allegooriline laul. Pole ime, et eestlastele sellised meeldivad). Sellest võib saada jaanipäevade, saunaõhtute, aktuste mitteametlik kohustuslik hümn.
 

Meie aeg ON käes!
 
Kuula ka ise ja saa osa ühistundest koos teiste eestlastega. 

 

Kommentaarid

Hea arvustus ja veel parem pildiallkiri!

Lisa kommentaar