Mõnikord tulevad turule uued tooted, nagu Monster High nukud või Bratz-nukud, aga see on pigem lihtsalt vaheldus, aastaringselt müüb kõige paremini ikka Barbie.
Ege Auger, Juku mänguasjakeskuste mänguasjade assistent 

Sa oled siin

Barbie'd on Eestis jätkuvalt populaarsed

  • Vaatamata sellele, et Barbie'de müük on maailmas vähenenud, on lelud Eestis jätkuvalt populaarsed ja seda eriti pühade ajal. Foto: flickr.com

Barbie’sid tootva firma Matteli müügitulemused näitavad, et nukkude ostetavus on maailmas 21 protsendi võrra vähenenud. Eesti nukumüüjad ei pea aga hirmu tundma, sest siinsel turul on Barbie’d endiselt populaarsed.
 
Juku mänguasjakeskusel on üle Eesti 12 kauplust ja e-pood. Kaupluste mänguasjade assistent ja e-poe juht Ege Auger on ülemaailmsest müügilangusest kuulnud, kuid Eestit see tema arvates mõjutanud ei ole. „Lego on meil alati populaarsem olnud, sest see sobib nii poistele kui tüdrukutele, kuid ka Barbie-nukud on endiselt tahetud,“ ütles Auger.
 
Toys24.ee on üks suurimaid internetipoode Eestis, kus müüakse Barbie’sid, nende autosid, mööblit ja muud. E-poe administraatori Karoliine Ustavi sõnul pole müügi langust märgata ja kaupa tellitakse ikka sama palju kui varem, kui mitte rohkem. „Barbie-tooted arenevad väga kiiresti, firma toodab erinevaid lisasid, alustades värvilistest juustest ja lõpetades lemmikloomadega, sest see hoiab turu värskena,“ rääkis ta.
 
Ustav on tähele pannud, et müüginumbrid pole aastaringselt ühtlased, kuid tema sõnul oleneb see reklaamist ja hooajast. „Näiteks jõulude ja kampaaniate ajal ostetakse nukke rohkem,“ lausus Ustav.
 
Juku keskuste mänguasjade assistent Auger ütles, et Barbie’d on tüdrukute leludest kõige populaarsemad. „Mõnikord tulevad turule uued tooted, nagu Monster High nukud või Bratz-nukud, aga see on pigem lihtsalt vaheldus ja aastaringselt müüb kõige paremini ikka Barbie.“
 
Siimusti Lasteaed-algkooli kasvataja Piret Lindmaa pole viimase paari aasta jooksul märganud, et tüdrukud lasteaeda varasemast vähem Barbie’sid kaasa võtaks. „Võib öelda, et Barbie-buum oli umbes viis aastat tagasi, siis nägin nukke pea igaühel, kuid nüüd kohtab neid harvem.“ Lindmaa arvates ei ole muutus siiski seotud tootjafirma Matteli suure müügilangusega.
 
Barbie-nukud on pärit Ameerikast ning neid valmistab suurfirma nimega Mattel. Ettevõte toodab ka teisi mänguasju ja on olnud müügitulemustega pikka aega esikohal. Sel sügisel trügis esimeseks aga Taani ettevõte Lego.

Märksõnad: 
Majandus
Toimetaja: 
Merilyn Säde

Lisa kommentaar