Sa oled siin

Bitcoini väärtus on ohus

  • Bitcoini väärtus on langenud

Veel mõni aeg tagasi oli Hiina lootustandev krüptoraha maa. Bitcoine ja selle rivaale vahendati turul vabalt ning nendega kauplemine muutus üha populaarsemaks. Keegi ei osanud ennustada, et rohkem kui pooled Bitcoini tehingud maailmas hakkavad toimuma Hiinas. Eelmise aasta lõpul, kui Bitcoinide hind oli üle 1000 dollari, kaubeldi Hiina BTC turul üle 100 000 mündiga, vahendab The Economist.
 
Need päevad on nüüdseks läinud. Kurss on langenud alla 500 dollari ning päevas toimub tehinguid Hiina BTC turul alla 2000. Valuutavahetuse asutaja Bobby Lee sõnul on enamus investoreid lahkunud turult. Mis juhtus? Lihtne vastus on  regulatsioon.
 
Nimelt eelmise aasta lõpus andis Hiina keskpank teada, et Bitcoine ei käsitleta enam valuutana. See küll vähendas krüptorahaga kauplemist, kuid ei ohjeldanud Bitcoini entusiaste. Seejärel keelasid võimud olla firmadel krüptorahadega tehtavate tehingute vahendajateks. Ehk siis enam ei lubatud poest kaupa osta krüptoraha eest, kuid ka selle keelu eest oskasid firmad leida kõrvalepõikeid.
 
Nüüd aga käivad jutud, et Hiina valitsus keelustab erapankadel igasugused küberrahaga kauplemised 15. aprilliks, mis on aga muutnud küberpankade omanikud rahutuks. Vara on veel rääkida Bitcoini väljasuremisest Hiinas, nimelt teatas Hiina keskpank 21. märtsil, et ei keelusta krüptovaluutade tehinguid, kuid siiski on see andnud märkimisväärse löögi Bitcoini väärtusele.

Märksõnad: 
Majandus
Toimetaja: 
Kadri Külaots