Sa oled siin

Bussifirmad jätavad lisasõitude võimaluse kasutamata

Transpordifirmad ei kiirusta 1. oktoobrist jõustunud ühistranspordiseaduse muudatusega avanenud võimalustest kinni haarama.
 
Minnes nädala lõpus Tartu bussijaama võib sageli näha reisijatest tuubil busse ja nukra näoga järjekorras seisvaid inimesi, kes jälgivad ärevalt istekohtade täitumist. Tõenäoliselt ei mahu kõik soovijad bussi peale ära ja mõned õnnetud jäävad peatusesse lahkuvale sõidukile järele vaatama. Suurim rüselemine käib Tallinnasse sõitva bussi ümber.
 
Enne 1. oktoobrit ei olnud transpordifirmadel ühistranspordiseaduse järgi luba taotleda bussile liiniluba, kui see kattub mõne teise firma bussi sõiduga. Sellest tulenevalt pidi igat samas suunas liikuva bussi väljumist eraldama 30 minutit. Peale ühistranspordiseaduse muudatuse jõustumist see keeld enam ei kehti ja transpordifirmadel on vaba voli bussidele oma soovi järgi uusi väljumisaegu taotleda. 
 
Sellest hoolimata ei ole kõik transpordifirmad agarad taotlusi esitama ja busse võib endiselt väheks jääda.
 
Taisto Liinide ASi veokorraldaja Jan Landrati sõnul Taisto Liinid suuremaid muudatusi ei plaani. Kuna Taisto bussid sõidavad peamiselt Tartu ja Pärnu vahelisel liinil, kus reisijaid on palju vaid nädalalõppudel, ei ole uute sõitude taotlemine Landrati sõnul mõistlik.
 
Buss OÜ juhatuse esimees Gunnar Obolenski ütles, et kuigi nende bussid sõidavad Eesti kõige suuremate linnade vahel, on konkurentsitult kõige rohkem sõitjaid Tartu ja Tallinna vaheline liin. Mingitest muudatustest Obolenski rääkida ei soovinud. 
 
''Teeme tavaliselt kõik muudatused käigu pealt ja ei avalikusta neid enne jõustumist,'' ütles ta. Obolenski sõnul on nad busside täituvusest teadlikud ja annavad oma võimaluste piires parima, et olukorda parandada. ''Ega meil ole hea tunne, kui me kõigile soovijatele oma teenust pakkuda ei saa,'' seletas Obolenski.
 
Express Grupi juhatuse esimehe Hannes Saarpuu sõnul on nemad teinud taotluse nelja uue väljumiste jaoks nii Tartu-Tallinna kui ka Tallinna-Tartu liinile. Rohkem väljumisi Lux Express Grupp Saarpuu sõnul endale lubada ei saa. 
 
Saarpuu sõnul ei ole vaid nädalalõppudeks ja esmaspäevaks spetsiaalsete väljumiste tegemine mõistlik, sest nii ei teeks piletitest teenitud kasum tasa bussiga kaasnevaid kulusid.
 

Toimetaja: 
Aleksander Pihlak

Lisa kommentaar