Sa oled siin

Bussijaama planeerimisel ei arvestata linlaste soove

  • Tartu kesklinn. Foto: Vikipeedia

Tõenäoliselt annab Tartu linnavolikogu lähinädalatel Tasku keskuse bussijaama juurdeehitusele kodanike vastumeelsusest hoolimata nõusoleku.
 
Tartu maavalitsus on lõpetanud oktoobris alustatud bussijaama detailplaneeringu järelevalve ning maavanem Reno Laidre andis planeeringule heakskiidu. Nüüd peab volikogu otsustama, kas ja millal planeering kehtestatakse. See hõlmab kesklinna krunte Turu 2, Soola 8, Soola 4, Soola 3a ning nende lähialasid.
 
Tartu linnavalitsuse planeeringuteenistuse planeerija ja detailplaneeringu eest vastutava Ruth Kurssi sõnul on planeeringu kehtestamine detsembri esimestel nädalatel volikogu istungi päevakorras. Kurss tõdes, et paljudele vastuväidetele ei suudetud leida lahendusi. „Inimene võib palju tahta,“ ütles ta. Avalikkus on saanud võimaluse enda arvamuse avaldamiseks ning ka maavanem on linlaste seisukohad üle kuulanud, rääkis Kurss.
 
Tigutorni korteriühistu liige ja selle hoone teisel korrusel asuva hambapolikliiniku omanik Ruta Reinaste ei ole rahul, et detailplaneeringus ei arvestatud majaelanike vastuseisu nende kodu lähedusse loodava 17-kohalise ühissõidukite ooteparkla ehitamisele. Nimelt eritavad just talvel Väike-Turu 6 krundil parkivad bussid vingu, mida on tunda ka siseruumides. „Linnavalitsus arvas, et meie väide on alusetu,“ ütles Reinaste.
 
Tartu maavanema Reno Laidre sõnul ei leidnud linn ja kodanikuühendused ligikaudu 80 planeeringule esitatud vastuväite puhul kompromissi, mistõttu maavalitsus grupeeris need teemavaldkondadeks ja kuulas ära osapoolte väited. „Julgen arvata, et väga teravaid eriarvamusi õhku ei jäänud,“ ütles ta.
 
Aktsiaseltsile Giga kuulub planeeritava ala naabruses asuv kinnistu aadressil Soola 5. Ettevõtte esindaja Margus Varese sõnul ulatub planeeringuala avaturuni, mistõttu on juurdepääs Sadamateatrisse takistatud. Vares tegi aprillis detailplaneeringu avalikul väljapanekul linnavalitusele ettepaneku planeerida Soola 5 kinnistule kaks ligipääsuvõimalust, kuid linn ei arvestanud sellega.
 
Eesti Maastikuarhitektide Liidu liige Edgar Kaare esitas kevadel detailplaneeringule ettepanekuid, mida linnavalitsus ei võtnud kuulda. Kaare rääkis, et ka Eesti Arhitektide Liidu ekspertarvamusega ei arvestatud piisavalt. „Kui ekspertarvamusegagi pole arvestatud, siis nende pisemate üksuste kraaklemised on veel väiksemaga jõuga,“ ütles ta.

Märksõnad: 
EestiUudised
Toimetaja: 
Lauri Habakuk

Lisa kommentaar