Praegu on vähe kohti, kus saab vabalt driftimist harjutada.
Maksin Žuravljov, driftimeister
 

Sa oled siin

Driftijad kolisid parklatest Raadi lennuväljale

  • Foto: Freeimages.com

Tartu Raadi lennuväljale kogunetakse oma driftimisoskust näitama iga neljapäeva õhtul kell kaheksa. Lennuväli on driftimiseks uus paik, varem olid “parimad paigad” oma juhtimisoskuste näitamiseks kaubanduskeskuste parklad.
Driftimeister Maksin Žuravljov peab linna parklates kogunemise põhjuseks eraldi platside puudumist. “Praegu on vähe kohti, kus saab vabalt driftimist harjutada,”  tõdes Žuravljov. “Driftikursused on kallimaks muutunud ja on arusaadav, et noored leidsid enda jaoks sobivama variandi. Sellest on kahju,” ütles driftimeister.  
Telesaate “Ralli” kaameramehe Sander Nurmi sõnul on öösiti parklatesse kogunemisel mitu põhjust. “Osad kogunevad parklatesse, et olla niisama koos,” rääkis Nurm. “Kindlasti liigub seal  ka sümboolses koguses alkoholi. Teised tulevad parklatesse stiili näitama.” Nurmi sõnul on selline tegevus ohtlik - kunagi ei tea kas auto peab valule vastu või keegi kuskil ette jookseb. Driftimeister Maksin Žuravljov märkis, et ka tavaline autosõit võib ohtlik olla - kunagi ei tea, mis võib juhtuda.
Lõuna Prefektuuri patrulltalituse vanemkonstaabel Timo Tammaru ütles, et sageli on drifitjateks vähese sõidukogemusega autojuhid, kes kipuvad oma võimeid üle hindama. “See võib endaga kaasa tuua erinevate liiklusõnnetuste tekkimise ohu,” ütles Tammaru. Probleemiks on ka müra, mis häirib parklate läheduses elavaid inimesi. Politseiniku sõnul saab mõni osaleja pea iga kord trahvi, aga see ei tähenda, et osalejate arv väheneks. Tavaliselt on trahvi väljakirjutamise põhjusteks erinevad avaliku korra rikkumised - alkoholi tarvitamine, kui see häirib kaasakodanikke, samuti parkmiseeskirjade rikkumine. 
 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Merike Kungla

Kommentaarid

Misasi on driftimine?

Jälle üks hunnik teksti, mida on raske jälgida...

Vox populi: mida arvavad kooseluseadusest tartlased?

Paluks mulle sümboolne kogus alkoholi. Ma tahan stiili näidata. Kas te juba näete mu stiili? Ei?

Lõuna Prefekturi patrulltalituse vanemkonstaabli Timo Tammaru... Prefekturi?

parkmiseskirjade rikkumine. - no kurat, kas on raske õigesti kirjutada!?!!?

Krt, idioodid jälle koos.

Et siis halb on see, et tekivad ohud, aga mitte õnnetused ise?

"See võib endaga kaasa tuua erinevate liiklusõnnetuste tekkimise ohu"???
Parem oleks ju "See võib endaga kaasa tuua erinevaid liiklusõnnetusi."

Või mis?

Miks sa mõne pärisinimese seisukohta ei kajasta? Osside lollus ju ahistab tavakodanikke. Et teeme ka eraldi mänguplatsi varastele ja vägistajatele?

Klge, driftimine on kõige õigem asi. Kui teil vaestel pole normaalset tagaveolist masinat, siis ärge üldse sõna võtke. Pläristage oma esiveoliste diislitega edasi. Drifter for life

Lisa kommentaar