“Mina tellijana vaatan kodulehte ja mõtlen: miks mulle öeldi, et pudelid veel kohal pole?” küsis veepudelit ammu ootav Priit Ilves.

Ebaselgus veepudeli saabumisaja ümber ajas tellija segadusse

Taaskasutatav veepudel. Pilt on illustratiivne. Foto: https://www.flickr.com/photos/rubbermaid/5529526696

Projekt “Võta kraanist!” pakub võimalust tellida korduvkasutatav veepudel, et näidata toetust kraanivee joomisele. Teadmatus pudelite saabumisaja kohta tekitab aga tellijas segadust.

Tartu ülikooli IT-tudeng Priit Ilves tellis veepudeli augustis. Esmalt teadis ta, et saab pudeli kätte järgmisel kuul. Septembri alguses sai ta meili, kus seisis, et pudelite saabumisaeg lükkub projektis osalejatest sõltumatutel põhjustel oktoobri algusesse. Täpsem teave pidi tema sõnul tulema septembri jooksul.

Pudelist pole Ilves kuulnud aga tänaseni, kui viimasest meilist on möödas üle kuu. “Olen veidi pettunud,” tähendas Ilves. Ta ei usu, et tegu on pettusega, ent tema sõnul tekitab segadust, et raha pudeli eest on makstud ja projekti eestvedajad ei ole lubatud aegadest kinni pidanud.

“Võta kraanist!” projektijuht Kristjan-Julius Laak sõnas, et veepudelite saabumisaeg lükkus edasi, kuna tellimus on suure mahuga ja tuleb Hiinast. Tema sõnutsi on joogianuma tellinud üle poolesaja inimese. Laak lisas, et üldtellimus sisaldab ka müügiks mõeldud veepudeleid.

“Pudeleid jätkub igale Tartu ülikooli bakalaureuseastme esmakursuslasele,” ütles Laak. Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialisti Kaja Karo sõnul võttis ülikool tänavu bakalaureuseastme esimestele kursustele vastu ligi 2300 tudengit.

Laak lisas, et ei saatnud septembris tellijatele täpsustavat meili seetõttu, et temalgi puudus info selle kohta, millal pudelid saabuvad.

Pudeli tellinud Ilvese sõnul aga jätavad projekti kodulehel olevad tsitaadid mulje, nagu oleksid veepudelid juba kohal. “Üks üliõpilane kirjutab, kui hästi pudel tema kotti mahub,” ütles ta.

Tartu ülikooli arstitudeng Anne Sulg ja Tartu tervishoiu kõrgkoolis ämmaemandaks õppiv Sylvia Sulengo, kelle tsitaadid on kodulehel üleval, rääkisid, et said veepudelid kevadel “Võta kraanist!” avamisüritusel. Mõlemad ütlesid, et ei tellinud pudelit, vaid said selle tasuta.

Ilves sõnas, et ei oleks selle peale tulnud. “Mina tellijana vaatan kodulehte ja mõtlen: miks mulle öeldi, et pudelid veel kohal pole?” küsis ta.

Kampaania projektijuht lubas, et kirjutab lähipäevadel tellijatele meili selle kohta, millal veepudelid pärale jõuavad. Tema sõnul annab “Võta kraanist!” meeskond endast parima, et kõik eeltellijad saaksid pudeli kätte oktoobri lõpus, kui ülikooli õppehoonetes avatakse kõrged joogiveekraanid.

Eesti
Simon Suviste