Eesti tipp-poliitikud debateerivad kolmapäeval Tartus

Rõivas, Parts ja Ossinovski väitlevad Tartus. Foto: Tartu ülikool

Tartu ülikooli riigiteaduste instituut korraldab kolmapäeval, 18. veebruaril kell 17 TÜ raamatukogu konverentsisaalis erakondade valimisdebati aitamaks valijatel selgusele jõuda, kes peaksid Eesti riiki järgmistel aastatel juhtima.

Debatil osalevateks poliitikuteks on peaminister Taavi Rõivas Reformierakonnast, Isamaa ja Res Publica Liidu peaministrikandidaat Juhan Parts ning haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast.

Kui algselt oli korraldajate eesmärk tuua Tartusse nelja suurema partei peaministrikandidaadid, siis seoses kaitseminister Sven Mikseri töökohustuste täitmise ning Keskerakonna taandumisega debati koosseis muutus.

Debati ühe korraldaja, riigiteaduse instituudi lektori Rein Toomla sõnul on tegemist riigiteaduste instituudi traditsioonilise valimiseelse debatiga, mille eesmärk on tuua erakondade juhtpoliitikud Tartusse üksteise valimisprogrammide üle arutama ja olulistel teemadel mõõtu võtma.

Debatti juhivad riigiteaduste instituudi õppejõud, kes omalt poolt täiendavad debatti väikeste akadeemiliste vahepaladega.

Poliitika
Tanel Rungi