Sa oled siin

Ehituste jätkumine pahandab ümberkaudseid

  • Kivi tänava ehitused. Foto: Ivar Lepik

Kivi ja Pika tänava nurgal  alanud uus ehitus on pinnuks silmas kohalikel, kelle elukeskkond on juba üle poole aasta kannatanud teisel pool ristmikku valmivate majade tõttu.
 
Kevadest saadik kestnud ehitustööd Kivi 53, 55, 57 ja 59 kruntidel on küll valmimas, kuid kohalikud elanikud rõõmustada ei saa: vastu talve alustati neljakordse kortermaja ehitusega teisel pool ristmikku, aadressil Kivi 40.
 
„Rahulikult elada ei saa siin veel nii pea,“ tõdes Pikk 12 elanik, ratsutaja Kristiina Aun, kes koduakendest mõlemat ehitusplatsi näeb. „Hommikuti magada ei saa, vahepeal alustasid nad puurimisega ka nädalavahetustel varakult.“
 
Probleeme ei ole vaid müraga. Jalakäijate liikumist takistab ehitusmaterjalide hoidmine kõnniteel, autojuhtide meelehärmiks suletakse aga ristmikku ootamatult ka keset päeva, kui ehitajad tahavad oma masinaid ühest kohast teise liigutada. Samuti on naabruskonnas ehituste tõttu süvenenud probleem parkimisega.
 
Kui varem kasutas Aun auto hoidmiseks Kivi 55 krunti, siis uute kortermajade parkimisplatsid on aia ja tõkkepuuga piiratud ning ümberkaudsete majade elanikud peavad parkima tänava äärde. „Meie maja elanike peale ehitamisel ei mõeldud,“ nentis Aun.
 
Umbes 60 uue korteri lisandumine piirkonda teravdab parkimisprobleemi veelgi, sest parkimiskohti luuakse majade juurde vähem kui kortereid. Kivi tänava ääred olid aga enamasti täis pargitud juba enne ehituste algust.
 
Majadest paarikümne meetri kaugusel asuva 272 lapsega Kivikese lasteaia direktor Jelena Bersenova ütles, et ehitus valmistas ebamugavusi eelkõige lapsevanematele. „Teed olid kinni, aga hakkama me saime,“ rääkis Bersenova.
 
Lasteaia õnneks pääseb nende kaubahoovi kõrvaltänavalt, nii hästi ei läinud aga Kivi 40a aadressil asuval Kirsi poel, kuhu toidukaupu toovad autod on enamasti sunnitud parkima maja ees kõnniteel. „Kui siin ristmik täitsa kinni on, siis kaubaautod ei saa üldse ligi,“ kurtis poes töötav Heljo ja lisas, et ehitused ei ole midagi head kaasa toonud.
 
Kivi 40 krundil ehitava Ris Ehitus OÜ juhatuse liige Raini Tsäko kinnitas, et Kivi ja Pika tänavate ristmik sulgetakse vaid erandjuhul ning kõnniteedelgi asju püsivalt ei hoita. Kui ehitustööd läbi saavad - projekti järgi järgmise aasta augustis - teeb ehitusfirma korda ka teed ja haljastuse. „Ehituse ajal ikka tuleb ebamugavusi ette,“ vabandas Tsäko.
 
Kaua magada soovijatele ei saa ehitajad aga vastu tulla. „Meil on ka tööpäev kaheksast viieni nagu ikka,“ selgitas Tsäko.

Toimetaja: 
Tuudur-Jaan Rekkor

Lisa kommentaar