Sa oled siin

Elektriteatris linastub kolme riigi ühisfilm

  • Tartu Elektriteater. Foto: Wikimedia Commons
    Tartu Elektriteater. Foto: Wikimedia Commons

Auhinnatud Laila Pakalnina uusim film jõuab Tartusse koos režissööriga.  Läti-Poola-Eesti ühisproduktsioon “Koidik” esilinastus tänavuse PÖFFi raames ning osaleb PÖFFi rahvusvahelises võistlusprogrammis. 
 
Film põhineb nõukogudeaegsel propagandalool “Noor pioneer”, mis räägib poisist, kes oma riigivaenuliku isa Stalini salapolitseile üles annab ning seejärel oma perekonna poolt tapetakse. Pakalnina annab kunagisele populaarsele loole kangelaslikust pioneerist kriitilise vaatenurga. 
 
Läti ühel olulisemal režissööril Laila Pakalninal on õnnestunud luua võimas visuaalne teos, milles segunevad kõik nõukogude ajaloo etapid ning kus nõukogude ideoloogia ja moraali sünnimüüt võrsub ootamatult Lätimaa pinnasest.
 
“Koidik” linastub 20. novembril kell 16:45 Tartu Elektriteatris. Režissöör tervitab seansi algul publikut ning filmile järgneb kinosaalis väike vestlus filmist, selle tegemisest ning publikul on võimalus samuti külaliselt küsimusi küsida ning oma emotsioone jagada. 
 
Laila Pakalnina on pärast Moskva filmiinstituudi (VGIK) lõpetamist lavastanud kokku 30 dokumentaal- ja mängufilmi. Ta ilmus rahvusvahelise üldsuse ette, kui tema kaks dokumentaalfilmi valiti Cannes'i festivali võistlusprogrammi Un certain regard. Tema esimene mängufilm "King" oli pilguheit Nõukogude aega 1950ndatel (PÖFF 1998), teine mängufilm "Püüton" valiti 2003. a Veneetsia programmi ja oli samuti PÖFFi kavas. 2008. a valminud dokumentaalfilm "Kolm meest ja kalatiik" (kaasrežissöör Maris Maskalans) pälvis PÖFFil parima Baltimaade filmi preemia. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Simon Suviste

Lisa kommentaar