Sa oled siin

ELi koosolekutel otsustatakse hädas riikide saatuse üle

  • ELi rahandusministrid 2012. aastal. Foto: Petros Karadjias/AP

Homme toimub Brüsselis euroala rahandusministrite kohtumine, kus arutatakse muuhulgas Kreeka majandusliku olukorra üle ning antakse ministritele ülevaade Küprose finantsabiprogrammist.
 
Koosolekul otsustavad ministrid, mis on võlgades Kreeka suhtes järgmine samm, sest Kreeka teine abiprogramm lõppeb veebruari lõpus. Koosolekul osaleb ka Eesti rahandusminister Maris Lauri, kes esindab Eesti valitsuse seiskohta, et Kreeka peab võetud kohustusi täitma.
 
Lisaks antakse rahandusministritele homme ülevaade Küprose finantsabiprogrammi olukorrast ja 12. veebruaril toimunud Ülemkogust ning räägitakse Portugali abilaenu ennetähtaegsest tagasimaksmisest Rahvusvahelisele Valuutafondile.
 
Teisipäevasel ELi rahandusministrite kokkusaamisel arutatakse Euroopa investeeringute kava aluseks oleva strateegiliste investeeringute fondi määrust, mille kokkulepe loodetakse sõlmida märtsis. Euroopa poolaasta protsessi raames võetakse vastu järeldused majanduskasvu analüüsi ja häiremehhanismi raporti koht.
 
Samuti kinnitatakse teisipäeval Euroopa Liidu 2013. aasta eelarve täitmise aruanne. Ministrid kinnitavad ka ELi üldeelarve 2016. aasta suunise, mille vastuvõtmisega algab iga-aastane üldeelarve kavandamise protseduur. Lisaks annavad eestistujariik Läti ja komisjon ülevaate G20 rahandusministrite ja keskpanga presidentide kohtumistest 9-10. veebruaril Istanbulis.

Märksõnad: 
Teaduslik ja hariv
Toimetaja: 
Kristjan Ats Mägi

Lisa kommentaar