Sa oled siin

Elleri muusikud jämmisid nutikalt

  • By Rudi Riet from Washington, DC, United States (Bluegrass pickin') [CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0) or CC BY-SA 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons

Heino Elleri muusikakooli õpilased alustasid Tartu Jazzklubis uue hooajaga. Laval astusid üles nii esmakursuslased kui ka juba kogenumad muusikud, kes sisustasid publiku õhtu hoopis uutmoodi, improviseeritud elamusega.

 

Spontaansed etteasted 

 

Ülikooli kohviku esimesel korrusel asuva Jazzklubi saalis põles igal laual teeküünal. Saali nurgalava oli pidevalt hõivatud. Igaüks esitas publikule just seda, mida oskas. Rahvas sai nautida nii lauluhääli kui ka pillimängu.

 

Üks koosseis mängis parasjagu oma lugu, kui saalis hüppas püsti tütarlaps, kes otsejoones lava ette liikus. Ta haaras ühte kätte mikrofoni, teise nutitelefoni ning hakkas laulma, ise samal ajal pöidlaga ekraani kerides.

 

Lauljaks osutus Elleri muusikakooli neljanda kursuse õpilane Anna Lea Haamer. „Jämmidel on tavaline, et kiirelt otsitakse telefonist lugusid,“ rääkis ta. Haamri kursusekaaslane Kristel Denisov lisas, et see on naljakas, kuna tegelikult kõik teavad lugude sõnu.

 

Neiud rääkisid, et alanud hooaja puhul on esmakursuslaste rohkus väga tore ning tähelepanuväärne on see, et noored võtavad julgelt ja aktiivselt jämmist osa.

 

Muusikud õppisid üksteist tundma

 

Muusikud vahetusid kuulajate-vaatajate ees sujuvalt ja kiiresti. Mitme väikese ansambli asemel moodustasid kõik esinejad kokku justkui ühe suure kollektiivi. Nii palju, kui oli esinejaid, sündis improvisatsiooni käigus ka uusi meloodiaid.

 

Monika Erdman, kes õpib basskitarri ja kontrabassi, oli üks jämmil esinenud esmakursuslastest. „Ma ei tunne veel kõiki teisi muusikuid ja ei tea, kuidas nad mõtlevad, aga tundub, et nad on head ja tahaks nendega veel mängida,“ kirjeldas ta pärast oma ettekannet. Ta lisas ka, et alguses tundus olukord veidi arusaamatu ning ta tunneb, et peab veel harjutama.

 

Jam Session toimub Jazzklubis igal kolmapäeval. 23. septembril peeti Jam Sessionit juba 88. korda. Noored muusikud esitavad nii tuntumaid lugusid kui ka otse laval sündivaid improvisatsioonipalasid. Kontserdid algavad kell 21.00.

Märksõnad: 
Kultuur
Toimetaja: 
Jaanus Vogelberg

Lisa kommentaar