Sa oled siin

Elvalased kartsid ropendavaid treenereid

  • Elva raad: Allikas:"Elva-vallavalitsus" by Geonarva - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Commons - https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Elva-vallavalitsus.jpg#/media/File:Elva-vallavalitsus.jpg

Suvel kerkib Elvasse uus jalgpalliväljak, millele kohalikud elanikud olid algselt vastu, sest kartsid, et treenerite ropendamine kostab nende koju.

 

Praegu on Elvas küll jalgpallistaadion olemas, aga see olevat jalgpalliklubi FC Elva tegevjuht Marek Naarise sõnul kulunud. Naaris ütles, et FC Elvasse kuulub 525 harrastajat ja 20 treenerit. See on tema meelest väikelinna kohta hea tulemus.

 

Ehitusjärgus uue väljaku vastas Pargi tänaval elav Svea Pärsimägi oli üks neist, kes olid uue väljaku vastu. Elva linnavolikogu protokollis seisab, et kevadel toimunud koosolekul tundis ta muret, et laste vali kisa ei lase elanikel edaspidi rahulikult elada. Pärsimägi kinnitas, et ta tõepoolest ei tahtnud, et plats sinna tuleks, aga miks, seda keeldus ta kommenteerimast.

 

Elva linnavalitsuse linnamajandusosakonna juhataja Kalev Kepp tunnistas, et kahe Pargi tänava maja rahvas oli ideele vastu. Kuna väljaku ja majade vahel on vaid kitsas tänav, siis naabrid kartsid, et treenerite ropendamine kostub nende hoovi, ütles Kepp.

 

Marek Naarise sõnul olid vastu eakamad inimesed. Tema ise nende põhjendusi ei mõistnud. “Ärme lase noori üldse siis linna. Las vanurid elavad vaikselt,” ütles ta. Jalgpalliklubi ja volikogu liikmed kohtusid lähedal elavate inimestega. Naaris ütles, et kohalike selja taga midagi ei otsustatud.

 

Uue jalgpalliväljaku ideest ei olnud vaimustuses ka Looduskaitse Seltsi Elva osakonna juht Maido Urbas, sest väljaku ehituseks tuli maha raiuda sadu puid. Ta ütles, et idee autorid tulid siiski vastu ja osapooled saavutasid kompromissi. Näiteks ehitavad ehitajad tribüüni teisele poole väljakut kui algselt plaanis oli, sest nii peab vähem puid maha võtma. Samas pole ta kindel, kas väljaku ehitamine on mõistlik idee. Huvi jalgpalli vastu olevat küll viimastel aastatel kasvanud, aga Urbase sõnul pole sellepärast kohe uut platsi vaja.
 

Uus väljak läheb maksma 450 000 eurot. Linn annab esialgu 50 000 eurot. Volikogu pole välistanud, et tulevikus annavad nad raha juurde. Ülejäänud rahastus tuleb suurprojektidest ja jalgpalliklubi võtab ka võlgu.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Jaanus Vogelberg

Lisa kommentaar