Kui linnavalitsuse arvates on silla tükid jäätmed, siis oleks pidanud need peale kolme aasta möödumist Supilinnast ära viima.
Keskkonnainspektsiooni Tartumaa büroo juhataja Tanel Türna

Sa oled siin

Endine Laia tänava sild seisab kaheksandat aastat kasutult

  • Linnavalitsuse esialgne plaan oli silla abil ühendada Marja ja Lubja tänavad. Foto: Greta Külvet
  • Selline oli Laia tänava sild aastatel 1993-2007. Foto: Sigrit Altmäe / Wikipedia

Laia tänava jalakäijate sild teisaldati Vabaduse silla ehituse käigus 2007. aastal Supilinna. Tükkideks saetud rauast sild seisab endiselt Oa ja Marja tänava ristis.
 
Tartu linnavalitsuse teedeteenistuse juhataja Urmas Mets ütles, et tegemist on kasutuskõlbliku raudkonstruktsiooniga. Algselt plaaniti sild paigutada Marja tänava juurest üle jõe, kuid pikkusest jäi puudu. “Arutatud on erinevaid variante, kuid sobivat lahendust pole linnavalitsus siiani leidnud,” ütles Mets. Tema meelest tuleks sillale leida rakendus liikluses.
 
Supilinna seltsi juhatuse esimehe Mart Hiobi sõnul muutub silla seisukord üha halvemaks. “Kui silla tükke mingil otstarbel ära kasutada, ei tohiks need liialt silma torgata,” ütles Hiob. Tema sõnul pole sillal arhitektuurilist väärtust, mistõttu oleks parim lahendus tükid vanarauaks müüa.
 
Jäätmeseaduse järgi on jääde mistahes asi, mille on omanik ära visanud. Äraviskamine tähendab ka asja kasutuseta hoidmist. Endise Laia tänava silla tükid seisavad Supilinnas kasutuseta kaheksandat aastat.
 
Keskkonnainspektsiooni Tartumaa büroo juhataja Tanel Türna rääkis, et kuigi sisuliselt on silla tükid jäätmed, otsustab siiski linnavalitsus, kuidas neid nimetada. “Kui linnavalitsuse arvates on silla tükid jäätmed, siis oleks pidanud need peale kolme aasta möödumist Supilinnast ära viima,” ütles Türna. “Seadus ei ole nii täpne, et saaks öelda, millisest ajahetkest on objekt jääde.”
 
Türna sõnul võiks keskkonnainspektsioon kohe sekkuda, kui ladustatud jääde oleks keskkonnale ohtlik. Rauast sild keskkonda otseselt ei mõjuta. “Võime küll linnale järelepärimise teha, kuid tõenäoliselt tuleb ametnikelt vastus, et sild pole jääde ja meie käed on seotud,” ütles Türna. Ta lisas, et annab teema siiski keskkonnainspektsiooni jäätmeinspektoritele uurida.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Sander Kask

Lisa kommentaar