Sa oled siin

Endine töötaja: Vilde teenindajad suitsetavad töö ajal kanepit

  • Vilde teenindajad tarvitasid uimasteid, et pingelise töö ajal lõõgastuda (foto on illustratiivne). Foto: freeimages.org
    Vilde teenindajad tarvitasid uimasteid, et pingelise töö ajal lõõgastuda (foto on illustratiivne). Foto: freeimages.org

Tartu Vilde restorani endise töötaja sõnul tarvitasid sealsed klienditeenindajad regulaarselt töö ajal kanepit, riskides töökoha kaotuse ja seadusega pahuksisse sattumisega. Restorani juhataja pole narkootikumide tarvitamisega kursis.
 
Vildes enam kui aasta töötanud Mart (nimi on toimetusele teada) rääkis, et söögikoha teenindajad, kelnerid ja mõned kokad tarvitasid kanepit nii lõunapauside ajal kui ka õhtuti enne tööpäeva lõppu. Suvisel ajal suitsetati kanepit igapäevaselt, sügisel ja talvel veidi harvem – enamasti nädalavahetusel, kui restoranis rohkem kliente oli, lisas Mart.
 
„Mina isiklikult töö ajal kanepit ei suitsetanud, sest ei tahtnud riskida ebaadekvaatse käitumisega klientidega suhtlemisel,“ täpsustas Mart. Uimasteid tarvitati tema sõnul seetõttu, et see pidi aitama pingelise töö ajal lõõgastuda.
 
Kanepit tarvitanud klienditeenindajatel restorani külastajatega suuremaid probleeme Mardi hinnangul ette ei tulnud. Siiski oli juhtunud, et vahetuse vanem pidi kelneri ajutiselt töölt kõrvaldama ja puhkeruumi rahunema saatma, märkis ta. Tööandjat sellistest vahejuhtumitest ei teavitatud.
 
Lokaal Vilde juhataja Priit Reiman rääkis, et ta pole kuulnud või märganud, et töötajad vahetuse ajal narkootikume tarvitaksid.  Reiman kinnitas, et kui mõni töötaja peaks kanepiga vahele jääma või klient selle kohta kaebuse tegema, lõpetatakse tööleping selle töötajaga otsekohe. 
 
„Ma suhtun töö ajal uimastite ja alkoholi tarvitamisse väga tõsiselt, sest sellist käitumist ei saa klienditeenindaja omale lubada,“ rõhutas Reiman. Ta möönis, et on olnud juhtumeid, kus teenindaja on alkoholijoobes ning seetõttu võimetu korralikult tööd tegema. Sellised töötajad on ta pikema kaalumiseta vallandanud.
 
Lõuna politseiprefektuuri kriminaalbüroo juht Meelis Saarepuu sõnul võib narkootikume tarvitavat klienditeenindajat oodata väärteo süüdistus. „Kui selles asutuses tegeletakse lisaks tarvitamisele ka kanepi müümisega, on tegemist juba kriminaalasjaga ja see on karmim lugu kui väärtegu,“ ütles Saarepuu. 
 
Kui politsei saab vihje uimastite tarvitamisest, korraldatakse uurimine, mis tõendusmaterjalide leidumisel jõuab ka kohtuteeni, lisas Saarepuu.

 

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Jarmo Seljamaa

Lisa kommentaar