Sa oled siin

Endise töötaja sõnul suitsetatakse Vildes töö ajal kanepit

  • Foto: Vilde lokaali koduleht.

Tartus asuva Vilde lokaali töötajad tarvitavad töö ajal kanepit riskides töökoha kaotamise ja väärteo menetlusega.

Lokaalis üle aasta töötanud Mart (nimi muudetud, toimetusele õige nimi teada), rääkis, et kanepit suitsetasid mitmed teenindajad, kelnerid ning paar kokka. Kanepit tarvitati nii lõunapauside ajal kui ka õhtuti mõned tunnid enne tööpäeva lõppu. Suvel igapäevaselt, sügisel ja talvel paar korda nädalas. Mardi meelest pruugiti meelemürki põhjusel, et see on lihtne viis pingelise töö ajal lõõgastuda.

„Mina isiklikult töö ajal kanepit ei suitsetanud, sest ei tahtnud riskida ebaadekvaatse käitumisega klientidega suhtlemisel,“ tõdes Mart. Tema sõnul suuremaid probleeme uimastite mõjul klienditeenindajatel külastajatega ette ei tulnud. Siiski pidi vahetuse vanem paaril korral ühe kelneri ajutiselt töölt kõrvaldama ja puhkeruumi rahunema saatma. Tööandjat neist vahejuhtumitest ei teavitatud.

Lokaali juhataja Priit Reiman kinnitas, et pole seni kuulnud ega märganud, et töötajad narkootikume tarvitaksid. Küll aga on olnud vahejuhtumeid, kus klienditeenindaja on alkoholijoobes ning võimetu korralikult tööd tegema. „Ma suhtun töö ajal uimastite ja alkoholi tarvitamisse väga tõsiselt, sellist käitumist ei saa klienditeenindaja omale lubada,“ rõhutas Reiman.

Töö ajal alkoholi joonud klienditeenindajaid on Vilde juht pikema kaalumiseta vallandanud. Sarnaselt lubas ta käituda kanepit tarvitava töötajaga.

Lõuna prefektuuri kriminaalbüroo juhi Meelis Saarepuu selgitusel võib narkootikume pruukivaid klienditeenindajaid oodata väärteo süüdistus. „Kui lisaks tarvitamisele tegeletakse ka kanepi müümisega on tegemist juba kriminaalasjaga ja see on karmim lugu kui väärtegu,“ toonitas Saarepuu. Ta lisas, et kui politsei saab vihje asutuses uimastite tarvitamisest, korraldavad nad uurimise. Piisavate tõendite korral võib lõõgastust otsinud teenindajat oodata kohtukutse.

Märksõnad: 
Uudised
Toimetaja: 
Tarmo Tüür

Kommentaarid

Aga kallis ajakirjanik valdab infot ning laimab Vildet, siis palun pöörduda politseisse ning teatada kuriteost mis pannaks tomie seal!
Ootame kohtulahendit ning ka Vilde-poolset reageerimist avalikule mainekahjustamisele, laimamisele ja solvamisele.

Lisa kommentaar