Loitsukelleris müüakse peamiselt tervisekaupu, poolvääriskive ja neist valmistatud ehteid ning eneseabiraamatuid.

Sa oled siin

Esoteerikaäri seilab edu laineharjal

Kaupluste Loitsukelleri ja Väikese Ingli mullune müügitulu oli poole suurem kui kaks aastat tagasi. Tarbimispsühholoogist majandusteadlase sõnul on kõrgenenud esoteerikahuvi mööduv moetrend. 

Loitsukelleris müüakse peamiselt tervisekaupu, poolvääriskive ja neist valmistatud ehteid ning eneseabiraamatuid. OÜ Loitsukelleri mulluse majandusaasta aruande kohaselt teenis firma müügi pealt 422 562 eurot, 2014. a. aga 290 429 eurot. Tulu suurenes 45,5% ehk 132 133 eurot.  

Laliya omanik Evelin Liiva peab äriedu võtmeks ise valmistatud ehteid, mida mujalt osta ei saa.

Väikese Ingli kauplustest saab osta tervisetooteid ja käsitööd, mille hulka kuuluvad ka poolvääriskivid ning neist valmistatud ehted. Poode omava ettevõtte OÜ Laliya müügist saadud laekum mulluses majandusaasta aruandes oli 309 632 eurot, 2014. a. oli see 212 216 eurot. Tulu kasvas 45,9% ehk 97 416 eurot.  

Loitsukelleri juhataja Riina Klemeti sõnul edeneb müük, sest inimesed tahavad osta poolvääriskive, mida sensitiivid sotsiaalmeedias soovitavad. Ta ütles, et selgeltnägijad ise müüvad neid oma kauplustes liiga kõrge hinnaga, mistõttu kaup ostetakse Loitsukellerist, sest seal on soodsam. “See situatsioon on meile väga sobiv!” nentis Klemet. 

Laliya omanik Evelin Liiva peab äriedu võtmeks ise valmistatud ehteid, mida mujalt osta ei saa. Mõlema ettevõtte omaniku sõnul teenitakse lõviosa tulust poolvääriskivide ja neist tehtud helmeste müügist. Kõige rohkem ostetakse roosast kvartsist käevõrusid, kinnitasid nad. Liiva lisas, et eestlane on stressis ja väsinud ning otsib võimalusi, kuidas ennast ise aidata.  

Tarbimispsühholoog ja majandusteadlane Ivar Soone rääkis, et poolvääriskivi olemasolu loob inimesele illusiooni, et tal on olemas eesmärkide saavutamiseks vajalik tugi. See tõstab eneseusku ja aitab olla edukam, sõnas Soone. 

Ta ütles, et esoteerikakauba ostmine on trend, mis on jõudmas haripunkti. Praegu ta uutel ettevõtetel enam alustada ei soovita. Soone lisas, et tegutsevate äride püsimajäämine sõltub hariduslikust turundusest ehk koolituste hulgast, kus inimene omandab oskuse tooteid kasutada ja usu, et need aitavad teda. 

Äri laiendamine on plaanis nii Loitsukelleril, mille poed on praegu Tallinnas ja Tartus, kui Laliyal, mille kauplused asuvad Tartus, Rakveres, Tallinnas ja Viljandis. Loitsukelleri omaniku Riina Klemeti sõnul on äripind kolmanda kaupluse avamiseks juba välja vaadatud. Laliya juhataja Evelin Liiva lausus, et praegu otsib ta ruume Pärnusse. Ta lisas, et Laliya hakkab tootma ka poolvääriskividega sisustust. 

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar