Sa oled siin

Ettevõtjad on Küütri tänava detailplaneeringu vastu

  • Krunt, kuhu kavandatakse uut ärihoonet ning Underground baar, kuhu detailplaneeringu järgi klientide ligipääs tõkestatakse. Graafik: Google Maps

Küütri tänav 5 krundile on detailplaneeringu järgi kavas ehitada viiekorruseline ärihoone, kuid kõrvalkruntide ettevõtjad on mures oma äride edasise toimetuleku pärast.
 
Avalikul arutelul oleva krundi eskiislahenduse põhjal blokeeritakse Rüütli tänava poolt ligipääs Küütri 7 olevale hoonele, milles tegutsevad mitmed ärid. Hotell Londoni vastas asuval Küütri 5 krundil on praegu Europarki parkla ning Rüütli tänaval kõndijad saavad kõndida läbi parkla hoone juurde. Detailplaneering näeb ette, et olemasolevale hoonele säilib ligipääs ainult Raekoja plats 12 maaüksuse tee kaudu, kuna kavandatav hoone ehitatakse kokku Rüütli tänava 5 hoonega.
 
Underground baar on üks äri, mis asub Küütri 7 hoones. Ettevõtte omanik Roland Sutt on mures, kuna Rüütli tänavalt ligipääsu blokeerimisega väheneb käive märgatavalt.
 

„Kaovad ära need inimesed, kes nägid meie baari Rüütli tänavalt, tulid sisse ja tegid paar õlut,“ sedastas Underground baari omanik Roland Sutt.

 
Samuti ei oska baaripidaja öelda, kas nende püsikliendid võtavad uue teekonna omaks või mitte, ning ei ole kindel, kas lokaali on võimalik tulevikus üleval hoida. „Praeguse projekti järgi klientide liikumist pole ning ma ei taha, et äri jääks täiesti isoleerituks,“ sõnas Sutt.
 
Planeeringu projektijuhi Teele Nigola sõnul ei valmista uus tee Undergroundi klientidele probleemi.
 

„Mida rohkem labürinte läbida, seda parem,“ kommenteeris planeeringu projektijuht Teele Nigola lokaali püsiklientide harjumusi.

 
Sutt ja teised ettevõtjad pakkusid välja kangialuse ehitamise. Niimoodi saaks Suti sõnul tulevikus kõndida ilma ringita Rüütli tänavalt Undergroundi ja teiste Küütri 7 asuvate äride juurde.
 
Nigola sõnul pole kangialuseid Tartusse mõtet rohkem teha kui tingimatult vaja. Ta nentis, et omanikel pole õigust nõuda mitte midagi enamat kui ligipääsu, mis on ka võimaldatud.
 

„Kui Küütri tänav 7 tahab säilitada oma väärtuse, siis ostku kõrval olev krunt ära,“ sõnas Nigola. Ta lisas siiski, et see oleks kõige äärmuslikum meetod.

 
Praegu asub krundil parkla, mida haldab Europark. Firma Tartu projektijuht Aarne Suits sõnas, et parkla on väga suure kasutusega ning võimalik probleem on ka parkimiskohtade puudus.
 
Teele Nigola ütles, et võimaluse korral ehitatakse maa-alune parkla, mis oleks suunatud eelkõige hoones töötavatele inimestele. Ta lisas, et on võimalik, et ka tavakodanikud saaksid mingil hetkel planeeritavat parklat kasutama hakata. 

Toimetaja: 
Kadri Org

Lisa kommentaar