Sa oled siin

FCI nimetas Flora fänne fašistideks ja Flora fännid FCI toetajaid impotentideks

Jalgpalli Eesti meistrivõistlustel FCI Tallinna ja FC Flora mängu lõpus aset leidnud rüseluse motiivides peitus kultuuride vahelist viha, kus kodumeeskonna toetajad nimetasid Flora fänne rassistideks.
 
Kultuuride erinevus või rassism?
 
FCI Tallinna fänniklubi juhi Oleg Ablajev sõnul oli kähmluse üheks põhjuseks ka rassiline viha. Ablajev sõnas, et mängule määratud turvajuhi ja FCI tegevjuhi palvetele kähmlus lõpetada Flora fännid vastasid sõimuga, agressiivse, kohati vägivaldse käitumisega nende ametiisikute suhtes, mille eesmärk oli varjata väljakule jooksnud Flora toetajat, ning ka sõnadega, mida saaks, tahtmise korral, käsitleda rassismina.
 
FC Flora fänniklubi juhi Brandon Paimali sõnul oli asi rassismist kaugel. „Rassimist me siinkohal küll rääkida ei saa. Tegemist oli lihtsa kultuurikonfliktiga jalgpallifännide tasandil. Meie toetasime oma meeskonda ja nemad teist meeskonda. Üksteise verbaalsel töötlemisel ja selles, et FCI toetajad meid fašistideks kutsusid ja meie neile vastu impotent hüüdsime ei ole midagi uut ning sõnalistesse piiridesse see konflikt jääma pidanukski,“ sõnas Paimla.
 
FCI fänniklubi juht Ablajev lisas, et nende klubil on rahvuslikult väga kirju toetajaskond ning nemad on kõikide osas tolerantsed. „Meil pole mingit vihatunnet teiste klubide fännide ega mängijate vastu. Lihtsalt kurva muigega ütleme, et 21. sajandil Euroopas toimuvad täiesti lubamatud asjad, nagu rahvuspõhine segregatsioon ja rahvuspinnal solvangud,“ rääkis ta.
 
Meedia roll sündmuste kajastamisel
 
Ablajev sõnas, et meedia ei käitunud sündmuse kajastamisel õigesti. „Paraku pean nentima, et tänu vastutustundetutele ’ajakirjanikele’, kelle lapsik soov teenida kollase pealkirja pealt rohkem klikke ja reklaamiraha, FCI Tallinna klubi maine ja kajastus kõige paremad ei ole, ent ilu on vaataja silmis. Teisisõnu: meie armastust oma klubi vastu see sugugi ei ole kõigutanud, vaid vastupidi – kõik muu on just nende sulehaide südametunnistuse ja eetika küsimused,“ rääkis ta.
 
Omapoolseid täiendavaid kommentaare FCI Tallinna tegevjuht Aleksandr Altosar anda ei tahtnud, kuna ta oli öelnud, et tunneb, et meedia ei ole teda õiglaselt kohelnud. „Edasisi kommentaare annan vaid peale distsiplinaarkomisjoni otsust, ja seda juhul, kui avaldate antavad kommentaarid täismahus ja mitte valikuliselt, nagu on teinud mõned muud väljaanded, et mind halvas valguses näidata,“ sõnas Altosar.
 
Eelmise neljapäeva õhtul toimus Eesti Jalgpalli Liidu distsiplinaarkomisjon määras mõlemale klubile rahatrahvi. Erinevate rikkumiste eest kokku trahvis komisjon FCI Tallinnat 3000-de ning FC Florat 550 euroga.

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar