Sa oled siin

Generaadio annab välja aktikalendri

  • Generaadio annab välja aktikalendri, kuid ilma naisteta ja nibudeta Foto: Alan Proosa

Tartu kogukondade raadio Generaadio teatas, et saatesarja "Provintsi punk" tegijad heitsid seljast riided ning üllatavad kuulajaid 2016. aasta aktikalendriga.
 
Kolmeteistkümnest fotost koosnev kalender kannab endas "Provintsi Pungi" vaimu ning lisaks visuaalse ilu pakkumisele suunavad kalendri autorid tähelepanu Eesti elu kitsaskohtadele.

Saade "Provintsi punk" sai alguse protestist - protestist Eesti pungi vastu. Saate tegijate arvates pole punk selline, mida saaks mingite raamide sisse panna või sildistada, nagu seda pahatihti tehakse. Ka kalendri idee sai alguse samast protestivaimust.

Esimesese pungiliku vastuoluna tava-arusaamadele pole selles aktikalendriks modellideks naised, vaid kolm meessaatejuhti. Näiteks protestiks seksismi vastu on kalendris kaetud kõik nibud. "Provintsi pungi" üks saatejuhtidest Raik Sõster põhjendas otsust sellega, et kui naistel pole sobilik oma nibusid avalikult eksponeerida, siis miks peaks see meestele lubatud olema.

Kalendris on esindatud ka muud teemad, mis provintsipunkareid ühiskonnas häirivad: homofoobia, võltsmoraal, sotsiaalne ebavõrdsus ja tehnoloogiasõltuvus.
 

Kalender on eelmüügis 30. novembrini ning eelmüügis maksab kalender 10 eurot. Loe tellimise kohta lähemalt siit

Toimetaja: 
Linda Eensaar

Lisa kommentaar