Sa oled siin

Hakkajad autojuhid konkureerivad bussifirmadega

  • foto: goodnews.ee
    foto: goodnews.ee

Sotsiaalvõrgustikus Facebook tekkinud linnadevahelise transpordi grupid on konkurendid bussifirmadele, sest autoga jõuab sihtpunkti kiiremini, odavamalt ja mugavamalt.

Kes autoga mõnest linnast teise sõidab, saab kirjutada sobivasse Facebooki gruppi, mis kell ja kuhu ta läheb ning mitu vaba kohta ta autos on. Need, kes soovivad samal ajal samasse kohta sõita, saavad autojuhiga ühendust võtta ja koha autos kinni panna.

Hanna Reena Krüger, kes sõidab igal nädalavahetusel Tartust Pärnusse, ütles, et autot eelistatakse bussile peamiselt seetõttu, et see on kiirem. „Keegi ei viitsi kolm tundi bussiga loksuda,“ sõnas ta.  Autosõidu eest küsib ta enda kaassõitjatelt viis eurot, sest selline hind on Facebooki gruppides välja kujunenud. Oma sõnul ta sellega tulu ei teeni ja saadav summa katab kütusekulu vaid ökonoomsetel autodel.

Lux Express Groupi turundusjuht Kristiina Mehik sõnas, et on autode jagamist pakkuvatest Facebooki gruppidest teadlik. „Konkurendid on nad kindlasti selles mõttes, et autode asemel võiksid nad meie bussidega sõita,“ ütles ta.

Mehikuga nõustub Eesti Buss OÜ kommunikatsioonijuht Gert D. Hankewitz, kes leiab, et Facebookis end reklaamivad autojuhid on pikamaabusside konkurendid. „Meie mõistes on konkurent iga sõiduauto,“ sõnas ta.

Facebooki grupi „Tartu-Tallinn-Tartu“ administraator Piiu Pilt ütles, et umbes pooled, kes temaga reisivad, on tudengid. Üks põhjus, miks valitakse bussi asemel autosõit, on madalam hind. Bussipiletid on Tartust nii Tallinnasse kui ka Pärnusse sõites ligi kaks korda kallimad.

Rasmus Sutt, kes sõidab kaks korda kuus Tartust Pärnusse rääkis, et Facebooki grupi kaudu transpordi leidmine on väga populaarne ning tihtipeale on kogu tema auto sõitjaid täis. „See on ka seltskonna mõttes mõnus, kui auto on täis,“ ütles Sutt.
 
Lisaks tõi Piiu Pilt välja, et pärast seda, kui Facebookis transpordigrupid tekkisid, on jäänud Eesti teedel hääletajaid palju vähemaks. Ta ütles, et Tallinn-Tartu maantee ääres ei ole pöidlaküüdiga sõitjaid enam peaaegu märgatagi. 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Mihkel Tamm

Lisa kommentaar