Konkurendid on nad kindlasti selles mõttes, et autode asemel võiksid nad meie bussidega sõita. - Kristiina Mehik, Lux Express Group

Sa oled siin

Hakkajad autojuhid võtavad bussifirmadelt leiva

  • Hakkajad autojuhid võtavad bussifirmadelt leiva. Foto: www.sebe.ee
    Hakkajad autojuhid võtavad bussifirmadelt leiva. Foto: www.sebe.ee

Sotsiaalvõrgustiku Facebook linnadevahelise transpordi grupid on konkurendid bussifirmadele, sest autoga jõuab sihtpunkti kiiremini, odavamalt ja mugavamalt. 
 
Autoga ühest linnast teise sõitja saab kirjutada sobivasse Facebooki gruppi, mis kell ja kuhu ta läheb ning mitu vaba kohta tal on. Need, kes soovivad samal ajal samasse kohta sõita, saavad autojuhiga ühendust võtta ja koha autos kinni panna. Lux Express Groupi turundusjuht Kristiina Mehik nentis, et on autode jagamist pakkuvatest Facebooki gruppidest teadlik. „Konkurendid on nad kindlasti selles mõttes, et autode asemel võiksid nad meie bussidega sõita,“ tunnistas ta.
 
Eesti Buss OÜ kommunikatsioonijuht Gert D. Hankewitz leidis samuti, et Facebookis end reklaamivad autojuhid ohustavad pikamaabusside teenust. „Meie mõistes on konkurent iga sõiduauto,“ ütles ta. Hanna Reena Krüger, kes sõidab igal nädalavahetusel Tartust Pärnusse, peab auto peamiseks eeliseks kiirust. „Keegi ei viitsi kolm tundi bussiga loksuda,“ toonitas ta. Sõidu eest küsib ta enda kaasreisijatelt viis eurot, sest selline hind on Facebooki gruppides välja kujunenud. Tema sõnul sellega tulu ei teeni ja saadav summa katab kütusekulu vaid ökonoomsetel autodel. „Sõidan ju niikuinii, see summa on pigem sümboolne,“ ütles Krüger.
 
Facebooki grupi „Tartu-Tallinn-Tartu“ administraator Piiu Pilt kirjeldas, et umbes pooled, kes temaga reisivad, on tudengid. Üks põhjus, miks valitakse bussi asemel autosõit, on madalam hind. Bussipiletid on Tartust nii Tallinnasse kui ka Pärnusse sõites ligi kaks korda kallimad. Rasmus Sutt, kes sõidab kaks korda kuus Tartust Pärnusse rääkis, et Facebooki grupi kaudu transpordi leidmine on väga populaarne ning tihtipeale on kogu tema auto sõitjaid täis. „See on ka seltskonna mõttes mõnus, kui auto on täis,“ ütles Sutt. Pilt tõi välja ka selle, et pärast Facebooki transpordigruppide tekkimist on jäänud Eesti teedel hääletajaid palju vähemaks. Tema sõnul ei ole Tallinn-Tartu maantee ääres pöidlaküüdiga reisijaid enam peaaegu märgatagi. 
 

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Mari Krusten

Lisa kommentaar