Sa oled siin

Haljala vald eelistab kristlikku pagulasperet

  • Kristlastest pagulased. Allikas: vikipeedia

Haljala vallas on pagulaste ja põgenike teemasid arutatud vallavolikogus, komisjonides ning noortega tegelevates asutustes. Vastuvõetava pagulasperekonna tulevane elukoht on ebaselge, kuid eelistatavalt peaks see olema kristlik perekond.

 

Miks kristlased, pole selge 

 

Valla finantsnõunik Õie Kelder rääkis, et volikogu otsustas hea tahte märgina nõustuda pagulaste vastuvõtmisega. „Soovitatavalt kristlased, üks perekond ning kuni viis liiget,“ täpsustas Kelder volikogu istungil kõlama jäänut. Ta lisas ka, et arutluses selleni veel ei jõutud, kuhu need inimesed konkreetselt paigutada.

 

Sotsiaalkomisjoni esimees Siiri Heinpõld palus esitada küsimuse, miks eelistab volikogu just kristlikku perekonda, volikogu esimees Margus Punasele, kuid teda ei õnnestunud telefonitsi tabada.

 

Kindel on aga, et saabuvad põgenikud, kes vajavad abi. Kohalik koguduseõpetaja Margit Nirgi leiab, et küsimust, kas sõjaohus rahvast peab aitama, ei saagi tekkida, sest vastus on ühene. „Loomulikult tuleb sõjaohus tagakiusatavaid aidata, usulisest kuuluvusest oleks siin ebaeetiline rääkida,“ ütles ta.

 

Pagulastelt oodatakse pingutamist 

 

Hoolimata sellest, et sõjapõgenikud on abivajajad, loodab Nirgi, et nad ka ise oma heaolusse panustavad. „Eeldan, et neil on piisavalt motiveeritust sulanduda kohalikku kultuuriruumi, õppida keelt, olla töökas,“ ütles ta. Nirgi lisas, et vallas on pädevad sotsiaal- ja noorsootöötajad, seega tugiisikutest puudust ei tule.

 

Noorsootöötaja ning valla kultuuri- ja hariduskomisjoni esimees Greete Toming usub samuti, et välismaalane saab lõimumisele ise kaasa aidata. „Kuna temagi on siin riigis võõras, siis oskab ta ehk selle pinnalt saavutada stabiilse suhte,“ arutles Toming.

 

Greete Tomingu sõnul on kohalikel noortel positiivne kogemus välismaalastega juba ka olemas. Seni on võõrad väikeses alevikus omaks võetud, mistõttu Toming usub, et pagulastega poleks suhtumine teine.

Märksõnad: 
Eesti
Toimetaja: 
Jaanus Vogelberg

Lisa kommentaar