Sa oled siin

Head üürikorterit on raske leida

  • Tudengid suurt luksust ei nõua. Foto: Ivar Lepik

Vastu talve on Tartu üürikorterite turg nõutud pakkumistest tühi ja ajutist kodu otsivad tudengid peavad leppima valikutega, mis neid ei rahulda. Suvel on valik laiem, kuid reageerida tuleb kiiresti.
 
Suurem osa Tartus kortereid üürivatest inimestest õpivad ja seetõttu on maaklerite kiirem tööaeg juunist augustini, kui ühed tudengid lähevad ja teised tulevad. Detsembriks ületab korterite valik nõudluse, kuid enamik praegu pakutavaid eluasemeid ei ole ühel või teisel põhjusel tippajal üürnikku leidnud.
 
„Oma hinda väärivad ilusad korterid leiavad kiiresti üürilise,“ kinnitas Pindi Kinnisvara lõuna regiooni juht Christel Blaubrük. Tudengid eelistavad Blaubrüki sõnul kortereid, kus sees eluks vajalik mööbel ja köögitehnika, kuid just neist on turul puudu. „Häid kortereid on tõesti vähe,“ nentis ta.
 
Seda said omal nahal tunda suvel Tartusse kolinud filoloogia üliõpilane Johanna Kalle ja uut elamispaika otsinud teise aasta kokaõpilane Rasmus Lilleorg. „Tahtsin kesklinnale võimalikult lähedale, aga ei saanud suvel Tartus olla ja valida,“ rääkis lõpuks Ülejõe linnaosa kasuks otsustanud Kalle. „Kõik hea hinnaga ja mulle sobinud korterid läksid päeva või lausa tundidega.“
 
Kevadel Annelinna alguses, Eedeni keskuse lähedal asjad pakkinud ja sügiseks uut elamist otsima asunud Lilleorg leppis aga augusti keskel sama korteriga. „See on veidi üle makstud, aga vähemalt on kõik käe-jala juures,“ kiitis Lilleorg elupaika. „Annelinna maine ei häiri, tundub, et siia kolib järjest rohkem eestlasi.“
 
Ka Gildi Kinnisvara maakler Priit Kallejärv kinnitas, et Annelinna varasem halb maine ei ole valimisel enam määrav ja tudengitele on tegemist väga sobiva elukohaga. „Siin on kõik lähedal,“ selgitas Kallejärv. „Tagumises osas elab küll endiselt palju venelasi, aga selle pärast ei jäeta korterit üürimata. Siin on parim hinna ja kvaliteedi suhe ja lai valik.“
 
Ka Pindi Kinnisvara lõuna regiooni juht Blaubrük ütles, et Annelinna enam ei peljata ja hea ühendus kesklinnaga pigem meelitab noori. „Raske on leida üürilisi Ropkasse, eriti tööstusrajooni, sest sealne bussiühendus on halb,“ rääkis Blaubrük.
 
Kallejärve sõnul eelistaks keskmine tudeng ühetoalist, kuid nende valik on kesine: tihti pakutakse korterist või majast ühte tuba, ühetoalise korteri puhul on aga tavaline, et WC või vannituba jagatakse naabritega.

Toimetaja: 
Tuudur-Jaan Rekkor

Lisa kommentaar