Linnavalitsus andis vastu kogukonna tahtmist Aablu Keskusele ehitusloa mullu detsembris, kuid ehitustöid pole tänaseni alustatud ning hoone laguneb omasoodu edasi ja rikub Ihaste miljööväärtuslikkust. 

Sa oled siin

Ihaste hotell püsib tondilossina

  • Ihaste hotell. Allikas: www.googlemaps.com
    Ihaste hotell. Allikas: www.googlemaps.com

Kinnisvaraarendaja Aablu Keskus pole tänaseni alustanud ehitustöid Ihaste hotellis, mistõttu hüljatud hoone seisab tühjalt ja põhjustab kohalikes pahameelt.
 
Hotellisaaga kestab juba kolm aastat, mille vältel on MTÜ Ihaste Selts võidelnud arendaja plaaniga rajada vanasse Pallase puiesteel asuvasse hotellihoonesse korterid. Linnavalitsus andis vastu kogukonna tahtmist Aablu Keskusele ehitusloa mullu detsembris, kuid ehitustöid pole tänaseni alustatud ning hoone laguneb omasoodu edasi ja rikub Ihaste miljööväärtuslikkust.
 
Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonna järelvalveteenistuse juhataja Andres Ainti sõnul on seisva endise hotellihoonega esinenud probleeme. „Kevadel saime teate, et hoonesse pääseb akende ja uste kaudu sisse, käisime neid laudadega kinni löömas,“ tõi Aint näite.
 
Ihaste Seltsi juhatuse esimees Kalle Pilt on Aintiga samal meelel. „Aablu Keskus sai oma tahtmise ning võimaluse rajada Pallase puiesteele kortermaja, kuid hetkel pole ühegi tööga alustatud, nii seisab hoone tühjalt ja meelitab ligi asotsiaalset kontingenti,“ ütles Pilt.
 
Ihaste Seltsi juhatuse liige Eduard Vigel võitles linnavalituse ja Aablu Keskusega kõige innukamalt ning on tänaseni pettunud otsuses pidada linlaste soove vähemtähtsaks kui kinnisvaraarendaja omi. „Siia oleks saanud rajada mõne vajalikuma asja, näiteks lasteaia,“ ütles Vigel, „planeeritud ehitustööd on jäänud soiku, arendajal on müügis krundid Kvissentalis, mis on oodatust kehvemini müünud ning seetõttu pole tõenäoliselt arendajal rahalisi võimalusi, et siin töödega alustada“.  

 „Inimesed ei investeeri kruntidesse kergekäeliselt, vaid kaaluvad hoolikalt oma rahalisi võimalusi,“ sõnas Rannamäe. 

Aablu Keskuse juhatuse liige Sven Mihailov keeldus kommenteerimast Kvissentalis paiknevat arendust, kuid rääkis, et Ihaste projekt ei seisa jõude. „Ihaste hotell ootab õiget aega ja õiget investeeringut,“ ütles Mihailov.
 
Kvissentali elamurajoonis tegutsev kinnisvarainvesteeringutele keskendunud Fausto Grupp kuulub samuti Mihailovi ettevõtete portfelli. Elurajooni haldava Fausto Grupi Tartu piirkonna detailplaneeringute müügijuht Margit Rannamäe sõnul on sealne müük kulgenud tõepoolest raskelt, kuid on nüüd tõusujoones. „Inimesed ei investeeri kruntidesse kergekäeliselt, vaid kaaluvad hoolikalt oma rahalisi võimalusi,“ sõnas Rannamäe.
 
Linnavalitsuse lubade- ja registriteenistuse osakonna juhataja Merlin Oja selgitas, et Aablu Keskusele väljastatud ehitusluba kehtib viis aastat. „Arendajal pole kohustust oma ehitusplaanide algusest linnavalitsusele teada anda,“ täiendas Oja, kuid avaldas lootust, et Ihaste hotelli saatus selgub lähitulevikus.

 

Märksõnad: 
Uudised

Lisa kommentaar